SON DAKİKA
Hava Durumu

Kış Gelse De Gelmese De, Yoğun Zam Yağışı Var,

Yazının Giriş Tarihi: 31.01.2022 10:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 31.01.2022 10:31

 

Fazi ne kadarı haram ne kadarı haram değil bilmem, de elektriğe 125 zam geldi onu hissettim. Bu kadar ifade edebiliyorum.

USD 18’lere gitti geri geldi, halay çekti şahıs, ee 7’lerden 14’lere çıkmış olmadı mı dolar buna mı sevindin sen.

Büyükler birde döviz korumalı hesaplar açtılar, iyisini bilirler de , bu döviz yükseldiğinde aradaki fark kimin cebinden çıkacak, geçiş garantili köprü , uçuş garantili havaalanı gördük, tamam da döviz korumalı hesap nedir, dünyanın hangi ekonomisinde var? Bilmiyoruz, büyüklerimiz iyisini bilir.

Rahmetli Ecevit’e yazar kasa atılan bu memlekette . Çeyrek altının 32 lira idi , bir dal bilezik 10.000 lira yı buldu , bir koltuk takımı 20.000 lira düğün edecek yuva kuracak nasıl olacak diye sormasını beklediklerimizin bunlarla alakası bile yok.

Bir belgesel izledim milli kanalımızda yayınlandı, midye avcılığından bahsediyordu, algarnayla yakalanan midyelerin biraz sarsıldığını ancak zarar görmediğini söyledi, bakakaldım öyle, yahu o algarna dediğimiz alet denizin dibini saban gibi tarıyor ne yumurta bırakıyor ne yuva, balık kalmadı denizlerimizde demiyor.

İran doğal gazı kesti, BOTAŞ 40 kısıntıya gideceğini duyurdu. Kömürün tonu 4,500 lira

Sonuç ; biz Türk milletiyiz İslamiyet’i kabul etmeden önce bile gök tengri der, putla heykelle savaşırdık. Siz beş sene mırıldandınız dinlediniz o şarkıyı şimdi aklınız başınıza geldi ( reklam olmasın diye isim zikretmedim)

Efendim , kimin nerde kimle balık yediği bizi çok ilgilendirmiyor,

Sen, asgari ücret 4,250 oldu diye övünüyorsun ya, hah elektriğe , doğalgaza , gıdaya, akaryakıta gelen zamlardan da bahset biraz, en azından üretene verilen akaryakıttan KDV – ÖTV alma de, ben bunu savundum sen de başka ekle,

Tamam partizan ol da kör olma, kanal kanal gezen program program dolaşan, her konudan her meleseden anlayan şahıslar bir bitseniz, bir sussanız da artık büyükler çıksa ortalığa bu sorunlarımızı konuşsalar,

Ha tek başına o onu yapmadı bu bunu yapmadı değil, hani yirmi sene önce olduğu gibi her partiden bir yetkili çıksa konuşsa tartışsa, çözüm arasa daha iyi olmaz mı.

Not : sizin büyük mega projelerinizin yanında sönük kalır ama, sabah fakir e fukaraya, sokakta kalmışa, yolcuya vesair vatandaşa sıcak bir kap çorba çıkarsak, bu soğuk da içlerini ısıtsak. Olmaz mı..(sordum sadece)

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.