SON DAKİKA
Hava Durumu

Devir değişiyor derler ya,

Yazının Giriş Tarihi: 24.01.2022 10:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 10:07

Devir değişiyor derler ya, hah ondan demek ki;
Bizde dayanışma başlattık, yumurta 2.5 olunca erolu tavuğun götüne nöbete diktim.
Süt on lirayı geçmiş duydum, hemen sipariş ettim ineği Mustafa kovayla bekliyor.
Akaryakıta gelen zammında çözümünü bulduk ..onu söylemem ..( servis tarzına çevirdik , her hafta birimiz getirip götürecek)
Anlamadık gitti.. Biri simit yerim diyor, bilmem kaç binlik çantasını sallaya sallaya milyonluk arabasına binip gidiyor. Koyun keselim diyen var, ( kilo işi pahalıya geliyor bende hisseye gireceğim)
Açın kombileri sonuna kadar diye bağıran bir şahıs bile var ülkemde.
Dalgamı geçiyorsunuz diyeceğim Ahmet amca bozulacak..
Sabit televizyon programlarında sabit konuklar farklı kanal ve farklı programlarda aynı telden çalıyorlar
Arkadaş yetmediniz mi artık. Susun yahu susun, bir yandan yabancı yığınağı ülke olduk bir yandan esnaf ne yapacağını bilmiyor, malı alanda memnun değil satanda. Böyle gereksiz gündemleri dinlemek zorunda değiliz ki kardeşim biz. Bir iki insan bunlardan bahsedecek oluyor ki, yok diyor moderatör arkadaş konumuz o değil hoop kapatıyor mevzuyu.
O Almanya’dan İngiltere’den ekonomiyi metheden vatansever yurttaşlarımız var birde. E gel de burada yaşa diyorsun .. Yok gelmez .. İzine geliyor vatansever vatandaş. Gayrimenkulünü alıyor tatilini yapıyor çekip gidiyor. Tamam da konuşma bari bak ne güzel faydalanmışsın dalga bari geçme.
Yabancıların gündemindeyiz “ Türk şirketleri “ diyerek, gerisi dallanıp budaklanıyor. Adamın parası iki ye katladı tabii. Bunlar boyumuz aşan mevzular büyüklerimiz iyisini bilir.
Şahlanıyoruz demişlerdi ya, şahlandık elektrik 600 küsur geldi doğal gaz 800 küsur, ekmek 5, mazot ( en son 13 küsürdü bugün ne oldu bakmadım),
Muhalif kanalı izleyince böyle karamsar olabiliyor insan diyen bile var memlekette, bunlar bizim günlük yaşadıklarımız siz hangi ülkedesiniz diye sorduğum bile var.
Anladık sizi ilgilendirmiyor bu sorunlar, e ona da tamam gelir o sandık bir gün,
Şahlanıyoruz, atlıyoruz, zıplıyoruz yok çağ atladık , bu söylemleri artık bıraksanız,
Hadi geldim Ünye ye, bir büyüğümüz geldi denize fıskiye koydu bilmem ne kadar para, fıskiye yok ortalıkta, öteki büyüğümüz kumsala havuz projesi yaptı deniz geri aldı, liman projesi var da var…. Bizim böyle mega projelerde gözümüz yok,
Şu il olma çabamız kadar organizeye çaba göstersek istihdam alanı açılsa, ekonomi kımıldar biraz,
Çiftçiyi teşvik etsek köyüne dönmeye pazarda daha fazla köylü görsek,
Şu trafik sorunu, şu yarım bekleyen, ne işe yarayacağını hala anlamadığımız yapılar bitirilse, yeşil alan kalmasın dedi ya büyüklerimiz şehir içinde. Hah işte o yapılar.
Şu çöken kırılan dökülen yollara girip çıkmak zorunda kalmasak artık.
Bizim isteklerimiz bunlar. Sürçü lisan olduysa, acelem var biraz ondandır affola. ( mazota zam gelecek, sıraya gireceğim)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.