SON DAKİKA
Hava Durumu

     Bizim İnsanlarımız;

Yazının Giriş Tarihi: 17.04.2023 10:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.04.2023 10:23

            Bizim İnsanlarımız;

                       Bizim insanlarımız tartışırlar, sinirlenirler, küserler e insandır hepsi. Ama insanlar birbirlerinin dedikodusunu yapmazlar bile isteye kötülük yapmazlar, karşısındaki ağlarken gülmezler. Başkasının başarısızlıklarına asla sevinmezler, Her zaman umudu vardır insanların, en karanlık gecenin sonunun aydınlık olduğunu bilirler, özür dilemenin eziklik olmadığını bilakis erdem olduğunu bilirler. Kendi ektiğini kendi biçer, insanı sadece sayılardan ibaret görmez, iki vaade kanıp fikrini, emeğini heba etmez,  Öyle denetim elemanı, müfettiş korkusu ile uykusu kaçanlarla bir tutmayacaksın bu insanları, kendi vicdanlarına hesap verir hepsi,  kafayı yastığa koyunca ( geçim sıkıntısı hariç) hiçbir şeyi düşünmez, gün ışıyıncaya kadar deliksiz uyur hepsi. 

            Buraya kadar tamam,

                       Çıkar gördüğü yerden ayrılmayan, birilerine yaranmak için onur şeref hepsini ayaklarının altına alan, geçmişte hocam diye diye peşinden koşan, gazetesini koltuğunun altından, masasının üzerinden eksik etmeyen, vaktinin çoğunu dedikodu ile geçiren, karşısındakinin düşkünlüğünden haz alan, akşama kadar vatan millet diye dolanıp yine akşama kadar malum tv programlarından gözünü ayırmayan, vatan borcu diyerek yaptığımız askerlik görevini yapmamak için her yolu deneyen, utanmasa Ramazan pidesi sırasında bile torpil arayan, devletin malını okyanus gören,  emeksiz ekmek ile hayatını sürdüren, liyakat nedir ?, hak nedir ?, kural kanun nedir ? bilmeyen, cehaletini çenesi ile gizleyen, cibban çalmayı ( alkışlamayı ) meslek edinen,  ( çook var daha )

            Sen kimin insanısın, nerelisin sen ? de bana bi hele..      

            Hazır seçim de kapıya dayandı, listelerde açıklandı, vaatlerde başlar yakındır. Listeye girme,  efendime söyleyeyim meclise girme çabası hız kazandı, kim hangi partiden hepsi karıştı, dün birbirine sayıp sövenler bu gün birbirlerini sevip saymaya başladı, ayakkabılar temizlendi ( boyandı.. bildiğimiz boya ile, Ahmet amca kızıyo ), sahaya çıkılacak, seçimden seçime de olsa vatandaş derdini anlatmaya çalışacak. Dinleyen olursa !

                 Bu süreci insan olarak geçirmeye çalışalım. Çamur atmadan, kavga gürültü çıkarmadan, ötekileştirmeden de siyaset yapılabilir..

            Bizim insanlarımız beklentileri biraz yüksek oluyor, çok şey istiyoruz;

            Paramız değerli olsun, pasaportumuz değerli olsun, insan değerli olsun, bizi kıskanan

Alman emeklisi hangi ülkeyi gezeyim planı yaparken,  bizim emeklimiz hangi pazarı gezeyim hesabı yapmasın. Konunun özü bu.. ( Trafik sorununu bile çözemeyenlerden çok şey bekliyoruz ama..)   

                                                                       Artık kim ne anladıysa..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.