SON DAKİKA
Hava Durumu

      Aklımda deli sorular !!!!

Yazının Giriş Tarihi: 01.02.2023 18:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 18:37

        Aklımda deli sorular !!!!

           

            Ahmet bey amca 2023 de lozan bitecek dedin, petrol fışkıracak gaz çıkacak, zengin olacaz deyip duruyordun, sayın meclis başkanımız açıkladı, lozanda gizli madde ve süre yokmuş, öyle dedi, inanmadım dip notları okuyun dedim, ufak harfli yazıların üzerinden tekrar geçin dedim.. yokmuş ya la..ee ne iş ..Ahmet bey amca nın herkesi sevdiği sisteme devam mı ediyoruz? ( çok deli oldu bu soru )

            Sosyal medya ve televizyon kanallarında ahlaksızlık bile diyemeyeceğim, adına program denilen rezilliklere neden müdahale edilmiyor, gençler çocuklar bu programları izliyor, bunlarla ilgilenmesi gereken sayın büyüğümüz yok mu ?

            Üst üste üçüncü yapılandırmadan bahsediyoruz, ödenmeyen kamu alacaklarının yeniden yapılandırmasından bahsediyoruz, EYT den bahsediyoruz, tamam da, neden ödenemiyor vatandaş neden ödeyemiyor, sırtındaki yük ağır mı geliyor ? ( neden sormuyoruz sayın büyükler? Emekliliğin bir standardı olması gerekmiyor mu? Şu tarih ten önce başlayanın emekliliği başka, o tarihten sonra başlayanın emekliliği başka..)

            Sağlık ve eğitimden bahseden sayın büyüklerimiz, özel hastaneler aldı başını gidiyor, acilden girmek bile para, sayın büyükler devlet hastanelerine gidip, buralardaki sıkıntıları görüyorlar mı?

            Özel okul masrafları uçuk miktarlarda, devlet okulları tıklım tıkım,  devlet okullarını da rahatlatmaya yönelik çalışmalar yapsanız, sınıf sayıları artsa, köy enstitüleri yeniden açılsa, bekleyen öğretmen atamaları gerçekleşse, olmaz mı?

            Seçim arefesi büyüklerimiz sesimizi duyar umudu ..umut işte..

            Ünye miz içinde merak ettiklerimiz var tabi..

            Döner çeşme meydanın da bir işletme vardı, gücü yettiğince  çalışıyordu bu kardeşlerimiz, boşaltıldı işyeri, yerinde herhangi bir faaliyet de yok..( o işletme neden tahliye edildi?)

            Kefeli han projesini tamamlamak yerine,  ön cephesini metal plakalar ile çevirip kapadınız ( kapı kilidini denk getiremeyen usta ip ile bağladı ama olsun, buna da şükür), teşekkür ederiz.. Aynı çözümü bekleyen diğer projeler için de uygularsanız memnun oluruz..

( Bir sıra metal plaka ile çözülür mü ? onu bilemem ) 

            Büyük Şehir de Ünye ile ilgilenen sayın büyükler, Ünye ye gelip geziyorlar mı? İki vatandaşın kapısını çalıp, diz kırıp yanına oturup iki laf ediyorlar mı?   

            Seçim arefesi görmeye alıştığımız sayın vekil ve vekil adayı olmayı düşünen sayın büyüklerimiz, kısmet olup seçilirseniz sizi yeniden görmek isteriz ağırlamak isteriz, nedir düşünceniz ?

            Üretmeden tüketen toplum haline geldik sorunun kökeni, çalışmayı eziyet görüyoruz, çok güzel bir laf duydum büyüğümden “ Önceden üretim  fabrikada, tarlada olurdu, şimdi ana rahminde birde bağırsaklarda”..kısaca özetledi.. 

            Soru çok, Cevap veren olur mu onu göreceğiz..

             

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.