SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞLIKSIZ

Yazının Giriş Tarihi: 28.02.2024 13:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 13:55

BAŞLIKSIZ

Bugün yıllarca yurtiçinde ve yurtdışında din hocası olarak görev yapmış çok eski bir dostum çat kapı ziyaretime geldi.

Eskilerden, yenilerden konuşurken, yine konu günümüzde Türkiye de uygulanan din anlayışı ve Diyanete geldi.

Hoca dedi ki, " Çok üzülüyorum, yazık oluyor bu canım devlete"

Neden hocam, niçin böyle dediniz? diye sorduğum da, " Azizim, bizim köy büyük bir köy ve 9 adet Camimiz var fakat toplamının 9 kişi cemaati yok, her birinde 40 bin TL civarında maaş alan 9 tane hoca var, inanın sadece maaş için orada günlerini dolduruyorlar" dedi ve ekledi. " Bu kişilerin devlete aylık maliyetleri 500 bin TL den fazladır" dedi ve ekledi.

" Taşımalı sistem dediler, köy okullarını kapattılar, milleti şehre doldurdular, köyler yaşlı ve Din görevlilerine kaldı, onların da bir Öğretmen kadar hükmü kalmadı" dedi.

"Aslında var ya, Diyanetin kapatılması lazım, tamamen uydurma hadisler üzerinden inşa edilen ve Muaviyenin başı çektiği, Oğlu Yezit'in devam ettirdiği Zalim Emevilerin Arap geleneklerini ve keyfi uygulamalarını içine zorla soktuğu bir anlayışı, İslam diye bu millete zorla dayatıyorlar, ve bunlara kendileri de inanıyorlar, çünkü onlara da aynen böyle öğretildi" dedi.

"Kısacası Azizim, Cenabı Allahın kolaylık dini olarak vahyettiği bir din bunların elinde zorlaştırılıp milleti uzaklaştırma ve bölme aracı haline getirildi"

Dedim ki, hocam ben bunları söylüyorum ve yazıyorum fakat bir tek dinsiz ilan edilmediğim kaldı deyince.

"Emeviler ve Yezit soyundan gelenler sırf istedikleri fetvaları okumuyor, anlatmıyor diye en büyük İslam alimi İmam ı Azam Ebu Hanife'yi, tehdit ile, ve tatlı vaatlerle kandırdikları öğrencilerine öldürttüler"

O öğrencilere payeler vererek diledikleri konularda fetvalar verdirerek İslamı mecraından çıkardılar.

"Sonrasında o öğrenciler İslamın bağrına birer hançer gibi saplanan Mezhepleri kurdular ve bugünkü bölük pörçük bir İslam anlayışı inşaa ettiler. Onlarında durumu hepimizin malumu zaten" dedi ve boynu bükük ayrıldı yanımdan.

Kapıdan çıkarken ardından seslendim, hocam bunları insanlara anlatmak lazım, bu devran böyle gitmemeli yazık oluyor koskoca İslam alemine deyince,

" Anlatıyoruz fakat hemen yaftalıyorlar, ya Fetöcü, ya sapkın, ya da müşrik ilan ediyorlar, en iyisi uzak durmak" dedi ve gitti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.