SON DAKİKA
Hava Durumu

AFETTE ZOR SORULAR

Yazının Giriş Tarihi: 19.02.2023 12:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.02.2023 12:34

AFETTE ZOR SORULAR

Milletçe sormamız gereken sorular var, bu soruların cevap şıklarında, iktidarın kolay cevap verebileceği cevaplar yok.

1. Ateist Japonya'da 9,4 şiddetinde bir deprem olmasına rağmen binalar yıkılmadı ve can kaybı olmadığı gibi  tek bir cam bile kırılmadı neden?.

2. 23 yıldır her alışverişimizden kesilen deprem vergileri çarçur edildi de, özellikle deprem bölgelerinde ki iyileştirmelerde kullanılmadı neden?.

3. Bilim adamlarının defalarca uyarmasına rağmen hiç bir önlem alınmadı. Alınmadı diyorum çünkü deprem esnasında apaçık ortaya çıktı neden?.

4. Olabilecek bir depreme fiziken ve ruhen hazır durumda olan Türk Askeri kışlada bekletildi de, 3 gün sonra bölgeye getirildi neden?

5. Bu kadar büyük bir deprem olmuşken İnternet erişimi kesilerek iletişimsizlik ve haber almak kısıtlandı neden?

6. AKUT örgütü en profesyonel kurtarma operasyonlarına imza atarken lağvedildi de, yerine tamamen yandaşlardan oluşan maaşlı ve beceriksiz örgüt kuruldu neden?

7. Hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanlar varken, madencileri, yabancı kurtarma ekiplerini ve bir çok gönüllü guruplar kovulur gibi geri yollandı neden?

8. Deprem bölgesinde adeta harami gibi yol kesen, marketleri talan eden, ve evlere girip hırsızlık yapan, yağmacı suriyeli ahlaksızlara  göz yumuyorsunuz neden?

9. Amacı tamamen iyi niyet çerçevesinde devletin uzanamadığı yerlere yardım yapmak ve ülke insanının dertlerine çare bulmak olan Ahbap derneğine düşmanlık ediyorsunuz neden?

10. Milletin ihtiyaç Akçesini bile tüketip ülkeyi dışarıdan gelecek yardımlara muhtaç hale getirerek, yapılan yardım kampanyalarında bile ayrımcılık yaparak şaibe ortamı yaratıyorsunuz ve milleti her konuda bölüyorsunuz neden?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.