SON DAKİKA
Hava Durumu

Yüce Allah Önce Fernandez Gibi İyi İnsan Olun Buyuruyor

Yazının Giriş Tarihi: 20.02.2024 15:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.02.2024 15:42

Yüce Allah Önce Fernandez Gibi İyi İnsan Olun Buyuruyor
Yüce Allah akıl verip yarattığı dili,dini,ırkı ve rengi ne olursa olsun tüm insanlara insanlığın en büyük baş belası cehaletten cahillikten kurtulup huzur ve güven içerisinde insanca yaşamanız için okuyun öğrenin kendinizi değiştirin, aklınız geliştirin düşünerek taşınarak sorarak sorgulayarak yaşayın birlikte yaşadıklarınızı da kendiniz gibi huzur ve güven içerisinde yaşatın maraton koşusunu oldukça önde sürdüren ama ipi göğüslediğini zannederek varış çizgisine gelmeden duraksayan atlet arkadaşına yardım eden atlet Fernandez iyi örneğinde olduğu gibi iyi insan buyurmaktadır.
 Herkesi hepimizi ve âlemi yaratan yüce Allah’ın akıl verip yarattığı dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun tüm kullarına oku buyruğu gereği önce okuyup öğrenip ilim bilim sanat tahsil edip kendini değiştirip dolayısıyla aklını geliştirerek önce iyi ve güzel ahlaklı vicdanlı insan ol buyruğu gereği İspanyol yarışçı İvan Fernandez gibi önce iyi insan olup uluslararası arena de onlarca atlet içerisinde birinci olmak için yarıştığın esnada bir şekilde yanılıp ipi göğüslediğini sandığı için yarışta duraklayan atlet arkadaşı Kenyalı koşucu Abel Mutai’yi yarı yolda bırakıp fırsat bu fırsat deyip ipi göğüsleyerek maratonu birinci tamamlamak yerine bir şekilde uyararak Sezar’ın hakkını Sezar’a teslim ettiği iyi örneğinde sadece ülkesinin ve insanlarının değil tüm dünyanın ve dünya insanlarının takdirini kazandığı insani değerler nesilden nesle işte böyle aktarılır fırsatçılar, elin oğlu diye hafife aldığınız insanların yaptığı örnek insanlıktan ibret alalım ibret…
 Kenyalı koşucu Abel Mutai bitiş çizgisine sadece birkaç metre uzaklıktaydı, ancak yarışı bitirdiğini düşünerek durdu. 
İspanyol yarışçı İvan Fernandez hemen arkasındaydı ve neler olduğunu anlayarak Kenyalıya koşmaya devam etmesi için bağırmaya başladı. Mutai İspanyolca bilmiyordu ve anlamadı.
Neler olduğunu anlayan Fernandez, Mutai'yi zafere itti.
Bir muhabir Ivan'a "Bunu neden yaptın?" Diye sordu. Ivan yanıtladı, "Benim hayalim, bir gün kendimizi ve başkalarını kazanmaya zorladığımız bir tür topluluk yaşamına sahip olabileceğimiz."
Muhabir, "Peki Kenyalının kazanmasına neden izin verdin?" diye ısrar etti. Ivan, "Kazanmasına izin vermedim, o kazanacaktı. Yarış onundu" diye yanıtladı.
Muhabir ısrar etti ve tekrar sordu, "Ama kazanabilirdin!" Ivan ona baktı ve yanıtladı: 
"Fakat benim zaferimin değeri ne olurdu? Bu madalyanın onuru ne olurdu? Annem bunun hakkında ne düşünürdü?" 
Değerler nesilden nesle aktarılır. Çocuklarımıza hangi değerleri öğretiyoruz ve başkalarına kazanmaları için ne kadar ilham veriyoruz? 
Çoğumuz, onları güçlendirmeye yardımcı olmak yerine, insanların zayıflıklarından yararlanıyoruz. 
Sonra da "biz ne zaman bu hale geldik ve neden mutsuzuz" diye kendimize soruyoruz. Alıntı
Ahmet Yenin
İnsanca
Yüce Allah Önce Fernandez Gibi İyi İnsan Olun Buyuruyor

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.