SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye’nin Kemal Sunal Gibi Vicdanlı İnsan ve İdarecilere İhtiyacı Var…

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2024 13:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 13:13

Türkiye’nin Kemal Sunal Gibi Vicdanlı İnsan ve İdarecilere İhtiyacı Var…
Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve devletin sahibi aziz milletin dün bugün ve halen daha çok çektiği ve çekmeye devam ettiği ahlaksız ve vicdansız insanlardan ve idarecilerden bir an önce kurtularak huzura ve refaha ermesi içinmal, can ve namus korkusu kuşkusu yaşamadan huzur ve güven içerisinde varlığını ilelebet devam ettirmesi için Kemal Sunal gibi ahlaklı ve vicdanlı insanlara, sanatçılara, özellikle de idarecilere ihtiyacı var.
İnsanlığın var oluşundan günümüze dek gelişine kadar, hep ahlaklı ve vicdanlı insanlar aranmıştır. Hâlbuki ki "Tüm insanlar dünyaya, kafa ve yüreklerinde bir iç mahkeme ile gelirler. Bunun adına vicdan denir."  Vicdan, insanların doğru ve yanlış arasındaki ahlaki değerlendirmelerini yapmalarını sağlayan içsel bir rehberdir. Vicdan, kişinin kendisine ve başkalarına karşı sorumluluklarını anlamasına yardımcı olur. Neymiş vicdan, doğuşta var olan insani bir duygu imiş. Mesele doğuşta tüm insanlarda var olan insani duygu olan vicdanı muhafaza etmektir.
Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal bir TV reklamlarında anlatıyor;
"Kemal'e Antalya'dan bir inşaat firması reklam yüzü olmasını ve karşılığında yapacakları evlerden bir tanesini kendisine hediye edeceklerini teklif etmiş. Kemal Sunal bunu reddetmiş.
Gül hanım "neden kabul etmedin, ne güzel Antalya'da evimiz olurdu" demiş.
Kemal Sunal ise;
"Gül yarın bir gün bu evler yıkılırsa ve insanlar ben reklamında oynadığım için bana güvenip o evleri almış olursa ben vicdanıma nasıl hesap veririm, öyle bir durumda" demiş.
Sen ne güzel insansın… Rahmet ve Özlemle Kemal Sunal,Sağolsun Google amca alıp hayatına insanca uyarlamak isteyen  insana dünyaya ve hayata dair ahlak ve vicdan başta olmak üzere insan odaklı iyi yada kötü tüm bilgileri sunuyor. Yeter ki sen akıl sahibi düşünerek yaşamak isteyen insan olarak sana lazım olanı almak iste…
Vicdan Nedir?
Vicdan, insanların doğru ve yanlış arasındaki ahlaki değerlendirmelerini yapmalarını sağlayan içsel bir rehberdir. Vicdan, kişinin kendisine ve başkalarına karşı sorumluluklarını anlamasına yardımcı olur. 
Vicdan, bir bireyin ahlaki değerleri, dürüstlüğü ve etik ilkeleri içselleştirdiği içsel bir mekanizmadır. Bu içsel rehber, kişinin doğru ve yanlış arasındaki farkı ayırt etmesine yardımcı olur. Vicdan, insanın davranışlarını değerlendirirken kullanılan bir kılavuzdur.
Vicdan ve Adalet
Adalet, vicdanın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Vicdan, bireylerin adil davranışlar sergilemelerine ve toplumsal adaleti teşvik etmelerine yardımcı olur.
Ahmet Yenin
İnsanca
Türkiye’nin Kemal Sunal Gibi Vicdanlı İnsan ve İdarecilere İhtiyacı Var…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.