SON DAKİKA
Hava Durumu

Siz siz Olun Hayatta da, Öldükten Sonra İki Mustafa Gibi Anılın

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2024 09:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 09:07

Siz siz Olun Hayatta da, Öldükten Sonra İki Mustafa Gibi Anılın… 

Kim olursanız olun hatta Cumhurbaşkanı da olsanız öldükten 24 Saat sonra sizden önceki sade vatandaşlar ve cumhurbaşkanları krallarında çürüdükleri ve yok oldukları gibi çürüyecek ve yok olacaksınız.

Mesele sizden önceki idareciler gibi insanlara ve insan dostu canlılara eza cefa yaparak ölüp çürüyerek yok olup ardından gelenlere de eziyetle hayat yaşatmak değil, Allah dostu Hz. Muhammed Mustafa ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi insanlarına insanca muamele yaparak iyilikleriyle anılarak gönüllerde yaşamaya devam etmektir.

Her iki Mustafa da yüce Allah’ın yarattığı ölümlü kullara insanca muamele etmeyi başararak yüce Allah’ın ölümsüz kulları arasında yerini almayı başarmış Allah dostu tüm insanların gönlünde yaşamaya devam ediyor.
 
Siz siz olun Allah’tan başkasına kul olup Allah’ın yarattığı sizler gibi ölümlü fani olan insanlara ve insan dostu canlılara günümüzdeki Allah ile din ile iman ile insanları aldatan insanlık düşmanı bedavacı bencil idareciler gibi kötülük ederek kötülükle anılmayın, sizden sonra fani dünyayı paylaşacakları da  kötülükle andırmayın…

Bir nefesten ibaret olan yetkili yetkisiz tüm insanlar gençliğinize güzelliğinize gücünüze kuvvetinize kalitenize, kariyeriniz malınıza mülkünüze ailenize evlatlarınıza sağlıklı ve güçlü iken yanınızda olup sizden nemalandıkları için sizi ve gibileri pohpohlayan eşinize dostunuza hiç ama hiç güvenmeyin sizden öncekilerin tattıkları gibi sizlerde er ya da geç ölümü tadacaksınız…

Akıl verip yarattığı insanlar dâhil, insan dostu tüm camlılara huzur ve güven içerisinde insanca yaşama hakkını herkesi, hepimizi ve âlemi yaratan yüce Allah verir, kendinden başkasını tanımayan kendinden başkasına huzur ve güven içersinde insanca yaşama hakkı tanımayan Gazze vahşetinin müsebbipleri gibi ölümlü fani olan bencil insanlar ve bencil cani idareciler değil, günü saati geldiğinde yine hiçbir yarattığını üzmeden yaratan yüce Allah huzurla yatağında alır…

Öldükten yaklaşık 30 dakika içerisinde vücutta refleks diye bir şey kalmıyor.
Gevşeyen kaslar dolayısıyla ağız ve göz kapakları açık kalıyor. Boşaltım sistemi tamamen gevşiyor, idrar akıntısı oluşuyor.

Ölümün gerçekleşmesinden 24 saat sonra vücut çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar.
İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar.

Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor.
En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek.

İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.

Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor.

Ortalama 4 yıl sonra insan tamamen kemik haline dönüşüyor.
Güzelliğin, yakışıklılığın, zenginliğin, kibrin, malın mülkün, makamın mevkiin nerede? Yeryüzünde kasıntı bir şekilde gezen, küçük dağları ben yarattım egosuna sahip olan, insanları küçücük beyniyle aşağılamaya çalışan, hayatı statü ve dünyada kazanacağı geçici başarılara odaklayan her o kibirlinin sonu budur.
Paranın satın aldığı insanların sonu budur. 

Mevkiiye gelmek için karakterini satan, çevresini ezen, zulme uğrayan insanların üzerine basarak bir şeyler elde etmeye çalışanların sonu budur.
Güzelliğiyle, hayatı boyunca makyaj/süse adanan, cildi kurumasın diye her gün özenle kremlenip yumuşatılan bedenin sonu budur.

Hayatını fitness salonlarında ayna karşısında kaslarına bakarak geçiren, tek hedefi vücut büyütüp bununla Instagrama fotoğraf atan kişilerin de sonu budur.
Çalışın, başarılı olun, insanlığa fayda verin ama hayatı büyütmeyin. Kendinizi büyütmeyin. Zira elimizde yaptığımız erdemlerden ve amellerden başka bir şey kalmayacak.

Herkese, insanlığa faydalı olmuş ve geride iyi hatırlanacak anılar bırakmış bir ömür dilerim.Alıntı. Okuduysan yoruma bir ünlem bırak.
Ahmet Yenin
İnsanca
Siz siz Olun Hayatta da, Öldükten Sonra İki Mustafa Gibi Anılın…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.