SON DAKİKA
Hava Durumu

“Şimdilik Evdeki Halıları Satın” Demişliği de Var…

Yazının Giriş Tarihi: 15.02.2022 09:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.02.2022 09:38

“Şimdilik Evdeki Halıları Satın” Demişliği de Var…

Devletimizin kurucusu Atatürk milletten aldığı devleti ve aziz Türk milletini adaletli biçimde idare etme yetkisini haktan, hukuktan ve adaletten zerrece ayrılmadan kullandığını “Evde yiyecek kalmadı oğul" diye mektup yazan anacığına:"Bu para Milli Mücadelenin parasıdır. Vatanı kurtarmak için topladık, konunun ehemmiyeti büyük, size şu an para gönderemem anacığım, şimdilik evdeki halıları satın” diyerek sadece ülkesine ve insanlarına değil, tüm dünya insanlarına ve özellikle de kendinden başkasını düşünmeyen günümüz idarecilerine göstermiştir.

Ama Ülkede ve Ünye de,milletten aldıkları yetkiyle siyaset yapan zavallıların devletimizin kurucusu Atatürk’ün yolundan gitmeleri şöyle dursun, sadece kendi kasasını ve kesesini düşünerek nalıncı keseri gibi kendilerine yontmakla kalmayıp milletin kefen paralarına dahi göz dikmeleri çok manidar değil mi sizce de..!

Herkesi, hepimizi ve alemi yaratan yüce Allah’ın bana ait kusurlarınızla gelin gerekeni yaparım,ama kul hakkıyla gelmeyin karışmam buyruğuna rağmen ülkede olduğu gibi Ünye de siyaset yapan bencil siyasetçiler, kul hakkı yemeye devam ediyorlar.

Çalıyor ama çalışıyor diyen zavallılar sayesinde kul hakkı yemeye devam eden zavallı Ünyeli siyasetçiler aksırıncaya tıksırıncaya kadar yesinler.Ama unutmasınlar ki yüce Allah kul hakkı yiyenlere haksız elde ettikleri bu paraları yedirmez.Yinede yüce Allah yedirmesin,yiyen arsız ve yüzsüz idarecilerin tabii sadece kendilerinin değil, yedi silsilesinin burunlarından fitir, fitir geri getirsin yüce Allah aslında haksızlık yapanların kul hakkı yiyenlerin sadece kendilerinin değil,haram kazançtan nemalanan ailelerinin,evlatlarının ve akrabalarının da burunlarından getiriyor getiriyor da, yiyenler anlamak istemiyor.Gün gelir anlar ama iş işten çoktan geçmiş olur.…

Bakın aziz insanlar ve Ünyeliler, herkesin, hepimizin misafir olarak bulunduğumuz iki günlük fani dünyada, insanların yaptıkları iyiliklerde unutulmaz, kötülüklerde unutulmaz. İşte size devletimizin kurucusu Allah dostu yemeyen, yedirmeyen, çalmayan çaldırmayan iyilikleriyle sadece ülkemizde değil dünyada anılan dünya lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından kesit…

80 küsur sene önce tenis maçı izlerken fotoğrafı var, yüzerken fotoğrafı var, sahilde kumda otururken, kürek çekerken, at binerken, konser izlerken, zeybek oynarken, dans ederken, heykel incelerken fotoğrafı var.

Salıncakta çocuk gibi gülerek sallanırken bile fotoğrafı var.

O dönemin kıyafetlerine, ayakkabılarına bakıyorsun; sanırsın dünya moda ikonu.

Aman Allah'ım diyorsun, nasıl bir ruh üfledin de çıtayı en üste koydun bu kulunla...

Bu kadar güzel bir örnek insan nasıl olabilir?

Ama oldu, bütün dünya gördü, halen görmekte işte!

Hayvanlarla fotoğrafları var, çocuklarla, okulda genç kızlarla, delikanlılarla,

cephede askerlerle, komutanlarla; dahası köylülerle, şairlerle, yazarlarla, sanatçılarla...

Dua etmişliği de var, vaaz vermişliği de.

"Bana yeniden üniformamı giydirtmeyin!" deyip ültimatom vermişliği de var.

Tek bir ağacı kesmemek için koca köşkü yürütmüşlüğü de var, bozkır Ankara'ya Atatürk Orman Çiftliği' ni kurmuşluğu da...

Kalbine kurşun yemişliği de var ülkesi için; savaştan savaşa koşmuşluğu da.

Yirmi iki yıl, rakamla da yazıyorum, tam 22 yılını cephede geçirmişliği, o güzelim ayaklarını asker potinlerinden çıkarmamışlığı, askeri tayınını yemeden sofraya oturmamışlığı da var;bir çok ülke liderini sofrasında ağırlamışlığı da var.

Ama ne acıdır ki "Evde yiyecek kalmadı oğul" diye mektup yazan anacığına:

"Bu para Milli Mücadelenin parasıdır.

Vatanı kurtarmak için topladık, konunun ehemmiyeti büyük, size şu an para gönderemem anacığım, şimdilik evdeki halıları satın” demişliği de var.

Ve tarihin görüp göreceği en yoksul, en çaresiz savaşlarından birinde "Geldikleri gibi giderler" demişliği de var.

Ömrünü, emeğini, aklını, sevgisini milletine verdiği gibi, tüm malını mülkünü de milletine bağışlayıp geçmiş bir Atamız var. Hep kalbimizdesin Atam diyor, saygılar sunuyorum.(Alıntı)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.