SON DAKİKA
Hava Durumu

İdareciler Seçilene Kadar Devletin Sahibi, Seçildikten Sonra Hizmetkarıdır…

Yazının Giriş Tarihi: 18.02.2024 15:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.02.2024 15:01

İdareciler Seçilene Kadar Devletin Sahibi, Seçildikten Sonra Hizmetkarıdır…

Aziz Türk milleti siz varsanız Türkiye cumhuriyeti devleti var. Dün bugün ve halen daha devletin idaresinde var olan lider ya da liderlerde sizin içinizden çıkmış bu aziz devletin birer ferdi.
Dün, bugün ve halen devlet adına siz devletin sahibi millete hayata dair her türlü hizmeti karşılıksız sunmak üzere devletin sahibi siz saygıdeğer millet tarafından seçilerek ve atanarak devletin sevk ve idaresine gelinceye kadar devletin sahibi olan liderlerin tümü, seçilip göreve başlayarak devlet hazinesinden maaş almak kaydı şartıyla siz hizmet etmeye başladıkları andan itibaren düne kadar devletin sahibi olan liderlerin tümü bu saatten sonra millete ücreti mukabilinde hizmet etmekle yükümlü birer hizmetkâr birer paralı çalışandır. 
Çalışanlar yani seçilmiş ve vatanmış cumhurbaşkanı dahil hiçbir idareci kendisine bu ulvi görevi veren devletin sahibi millete hiçbir konuda ahkam kesmez kesemezler. Başta da belirtiğim gibi seçilerek atanana kadar devletin sahibi idiler. 
Seçilip atandıktan sonra devletin dimdik ayakta durması için milletin ödediği vergi ve harç ve cezalardan oluşan bütçeden maaş almaya başladıkları andan itibaren milletin hizmetkarısınız. Hizmetkarlar millet izin verdiği kadar hürdür. 
Aksi halde seçilerek ve atanarak görevde olan  cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm hizmetkarlar milletin huzur ve güven içerisinde hayat sürmesi için  var güçleriyle millete hizmet etmekle yükümlüdürler.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin bir ferdi olan yazar Hasan Hoslar kardeşimizin de işaret ettiği gibi,idarecilerin hiç biri millete rağmen millete ben varsam biz varsak size hizmet var, aksi halde yok demez,diyemez. Diyorsa aklından şüphe etmek lazım. Çünkü akıl sağlığı yerinde hiçbir insan, hele hele devlet adına azizi milletin hizmetinde olan hiçbir seçilmiş ve atanmış devlet idarecisi içerisinden çıkarak devletin sahibi milletine bu yanlışı yapmaz yapamaz.
Yazar Hasan Hoslar  bazı tespitlerde bulunmuş Buyurun okuyun okutun mukayesenizi sağlıklı düşünerek yapın. Bakalım siz okurlar bu makalemizi nasıl değerlendireceksiniz… 

Dinine laf söyletmez koruyor, bayrağını koruyor, camilerini koruyor, bir laf söyleyeni katlediyor. Ormanları katlediliyor, yakılıyor, dereleri kurutuluyor, denizleri kirletiliyor, ovalarına, yaylalarına betonlar dökülüyor, toprakları dinamitleniyor, siyanür ile zehirleniyor, insanları ölüyor ama kılını kıpırdatmıyor. 
"Vatan" din, bayrak ve cami midir?
Türk halkı vatanperver mi?
Ahmet Yenin
İnsanca
İdareciler Seçilene Kadar Devletin Sahibi, Seçildikten Sonra Hizmetkârıdır…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.