SON DAKİKA
Hava Durumu

Fakirliği Öven Dini Diyaneti, Okumayan İnsanlara Nasıl Anlatacaksın..!

Yazının Giriş Tarihi: 19.04.2022 14:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.04.2022 14:15

Bugün sizlerle yazar Hasan Hoslar’ın kaleme aldığı “Fakirlik ortadan kalkar ise, İslam yok olur” başlıklı makalesini yorumlayarak dini,okumadan öğrenmeden anlamadan bedava yaşayan insanlarımızın okuyup öğrenerek ve mensubu olduğumuz kutsal dinimiz öğrenip ona göre yaşamaya çalışmalarına karınca kararınca katkımız olsun istedik.

İnsanlık ve din düşmanları tarafından, buna diyanet işleri başkanlığı da dahil sürekli fakirliği öven sözde dini yetkililere bakarak okumayıp hele hele Kur’an’ı okumayıp din’i okumayan,öğrenmeyen,ilim,bilim sanat tahsil etmeyen çalışmadan  sürekli devlete ve millete el açarak hazırı tüketmeye alışmış bedavacı insanlara dini ve tembel ile çalışkan insanı nasıl anlatacaksın..!Sen anlatsan idareciler bir şekilde senin doğruyu anlatmana kurdukları yada bir şekilde kurulmuş aptal kutusu televizyonlar ve sosyal medya aracılığı ile din fakire şöyle hayat, din fakire böyle cennet vaat ediyor diye algı operasyonlarına devam ederek seni susturmayı başarıyor ne yazık ki.

Fakirlik ortadan kalkar ise, İslam yok olur. Ramazan ve Oruç köleler için kurgulanmıştır. İslam fakirliği ortadan kaldırmayı emretmez.

Çünkü fakirlik ortadan kalkar ise, İslam yok olur. İslam eşitliği savunmaz.

İslam refah düzeyi yüksek, ekonomik şartları güçlü bir ülkede yaşamını sürdüremez. İslam bilimsel eğitimin olduğu bir ülkede varlığını sürdüremez. Ramazan ve oruç halkları açlığa, fakirliğe alıştırmak için kurgulanmıştır.

Buyurun size İslam; bu ayetleri okuyup, anlayamayan ve bu dine hala inanan, savunan kişi, düşük zekâlıdır.

NAHL Suresi Ayet - 75. - Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel nimetlerden gizlice ve açıkça sarf eden kimseyi misal gösterir: Hiç bunlar eşit olur mu?

 İSRA Suresi Ayet -30.- Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.

Rum Suresi Ayet - 28 - Mülkiyetiniz altında bulunan kölelerin size verdiğimiz Rızk’lar da ortaklarınız olup, sizinle ortak paya sahip olmalarına razı olur musunuz?”

Isra Suresi Ayet - 21 - “Baksana, insanların kimini kiminden nasıl üstün kılmışızdır. Elbette ki ahiret derece ve üstünlük bakımından daha büyüktür.”

Al-i İmran Suresi Ayet- 26 - “Ey Muhammed, de ki ey mülkün maliki Allah’ım, dilediğine mülkü verir, dilediğinden alırsın, dilediğini şerefli (aziz) kılar, dilediğini zelil (aşağılık, düşük) edersin. Bu senin elindendir.”

 En’am Suresi Ayet. 165- “Size verdiği (nimetler) hususunda sizi imtihana çekmek için kiminizi kiminizden derecelerle üstün kılan O’dur.”

Nahl Suresi Ayet - 71 -“Allah rızık verirken kiminizi diğerlerine üstün tutmuştur”.Bu üstün diğerleri kim ?Bu üstün diğerleri Allahın yarattığı kullar değil mi. Allah yarattığı kullarını birbirinden ayırır mı?Evet ayırır.Aynı sağlam organlara sahip oldukları halde çalışmadan,üretmeden geçinmeye çalışan bedavacıları ayırır.Çalışana verir,Çalışmadan sürekli el açarak geçinmeye çalışanı,hazırı tüketeni günümüzde olduğu gibi süründürür,süründürüyor zaten.!

Hazıra dağ dayanmaz…!

 

Kısaca Hazıra Dağ Dayanmaz Atasözü Açıklaması

 

Sürekli aktif bir gelir kaynağı olmadan, hazır parayla hayat sürekli ve düzgün biçimde idame ettirilemez.

Hazıra Dağ Dayanmaz Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir? Kişinin elinde ne kadar çok mal ve mülk ya da para olursa olsun, üretmeden tüketmek kısa sürede eldeki her şeyi bitirebilir. O yüzden eldeki maddi ve manevi durumları harcarken, aynı zamanda bunun yerini doldurmak için mutlaka çalışmak gerekir.

Her insan yaşadığı yerden ve insanlardan ve hatta insan dostu canlılardan sorumludur. Ülkede 922 ilçe ve 81 il var var.Ülkede toplamda 84 milyon insan yaşar.922 ilçeden ve 81 ilden biride bizlerin yaşadığı Ünye.Biz Ünye de yaşıyoruz.Ünye de yaşayan insanlardan, insan dostu canlılardan,bağdan bahçeden dağdan orman,denizden derelerden ve ırmaklardan sorumluyuz .

Ünye toplam 130 bin nüfuslu birinci sınıf bir ilçe.Ünye de yaşayan 130 bin insandan 30 bini devletin sırtından millete el açarak geçiniyor.!922 ilçenin ve 81 ilin her birinde kabaca 30 zar bin insan bedava geçinse toplamda 30 milyon insan devletin sırtından bedava geçiniyor demektir.84 milyon nüfuslu ülkede 30 milyon çalışmadan geçinirse bu devlet bunların hangi birine para yiyecek giyecek yetiştirsin. Bu ülke de devlete el açarak geçinen onlarca insan yetmiyormuş gibi birde devletin idaresine talip olmuşlardan bir aylık maaşla yetinmeyip 5-6 yerden ayrı ayrı maaş alarak geçinen bedavacı idarecileri bu otuz milyon bedavacı insanlara eklersek bu ülke iyi ayakta duruyor diyebiliriz. Bütün bunları bu bedavacıları hesap ettiğimizde, sanki bunların içindeki ahlaksızlar, hırsızlar, namussuzlar kanunsuzlar bedavacılar, ülke ve insanlık düşmanları yetmiyormuş gibi, birde bunların üstüne insanları fakir kalmaya zorlayan Fetö terör örgütü acı örneğindeki cahil cühela taciz tecavüz cinsi sapık din taciri bedavacı cemaat ve tarikat mensuplarını eklersek bu güzel ülke daha nasıl ileri ülkeler ve insanlar seviyesine yükselsin.

İnsanları fakir kalmaya teşvik eden dini bu okumayan çalışmayan  insanlara daha nasıl anlatacaksın…

Bakara Suresi Ayet-155 - Sizi mutlaka biraz korku ve açlık, biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden bir noksanlık ile imtihan edeceğiz. (Ey Resulüm!) O hâlde sabredenleri (Cennetle) müjdele!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.