SON DAKİKA
Hava Durumu

Allah Mutlaka,Emanetine İhanet Edenlerden Hesabını Soracaktır....

Yazının Giriş Tarihi: 12.11.2022 10:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.11.2022 10:46

Allah Mutlaka,Emanetine İhanet Edenlerden Hesabını Soracaktır....

Yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı insan dili, dini, ırkı ve rengi ne olursa olsun dünyanın her yerinde insandır. Ve insan onur ve gururuna yakışır biçimde huzur ve güven içerisinden insanca yaşam hakkına sahiptir. Dünyanın olmazsa olmaz en donanımlı akıl sahibi canlısı insan ve insan dostu tüm canlılara yüce Allah’ın bahşettiği en özel ve en önemli hak kutsal yaşam hakkıdır.

Ancak insanlığın varoluşundan günümüze kadar ve halen daha yüce Allah’ın yarattığı tüm kullarına tanıdığı insanca yaşam hakkı insanların seçerek görev ve yetki verdiği bencil idarecilerce, özellikle de insanların en mükemmel şekilde huzur ve güven içerisinde insanca yaşam sürmeleri gereken Müslümanların yaşadıkları coğrafyada istismar edilmişti ve halen daha istismar edilmeye devam edilmektedir ne yazık ki… Tarih bunun acı örnekleriyle doludur.

Bu konuda emekli cumhuriyet Savcısı Süleyman Karaca beyin Peygamberimiz(sav) in Goncalarını Koparanlardan, Ne Bekliyoruz ki? Başlığı altında kaleme aldığı özel ve önemli ibret dolu makalesini “Allah Mutlaka, Emanetine İhanet Edenlerden Hesabını Soracaktır”…başlığı altında paylaşarak, yüce Allah’ın akıl vererek yarattığı tüm kullarına atfen ne istersen ve ne beklersen yalnız benden iste, yalnız benden bekle, yarattığım sizler gibi ölümlü fani kullarımdan bekleme ey kulum buyruğuna rağmen, halen daha kendine gelmeyen insanlarımızın yattığı yada yatırıldığı ölüm uykusundan uyanarak ayılarak aklını başına almalarına karınca kararınca katımız olsun istedik.

Peygamberimiz(sav) in Goncalarını Koparanlardan, Ne Bekliyoruz ki?

Daha toprağı kurumadan, damadı, amcasının oğlu, Hz Ali'yi, göz bebekleri Hz Hasan ve Hüseyin'i şehit eden, bütün yakınlarına eziyette bulunan, üç kıtaya İslam sancağını diken asil milletimize, haçlılarla birlikte olup, ihanet eden yaratıklardan kutsallarımızı korumalarını mı bekliyoruz?

Bunlar, saraylarında zevk ve şaşaa içinde yaşarlarken, çoluk çocuk, kadın ve masum inananları, çakalların önüne atacak kadar çukur, defolu insanlardır...

Dünya üzerine serpilmiş, samimi inananlarla birlikte, içimiz kan ağlıyor...

Ne var ki, Allah’ında bir bildiği vardır.. Ancak şunu çok iyi biliyorum ki, Allah kıyamete kadar, bunlardan kan ve gözyaşını eksik etmeyecek, mutlaka, emanetlerin ve ihanetlerinin, hesabını soracaktır....

Ahmet Yenin

İnsanca

Allah Mutlaka,Emanetine İhanet Edenlerden Hesabını Soracaktır....

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.