SON DAKİKA
Hava Durumu

Adam Namussuzdur, Adam Ahlaksızdır…

Yazının Giriş Tarihi: 24.01.2023 18:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.01.2023 18:13

Adam Namussuzdur, Adam Ahlaksızdır…

Uğur Mumcu”Adam namussuzdur. Elindeki her olanağı kullanarak devleti soyar, kendisini ve yakınlarını zengin eder. Sonra da gözünüzün içine baka baka ,manevi değerlere bağlıyız diye konuşur”.

Sorumluluk duygusuyla yaşayan akıl sahibi ve akıl sağlığı yerinde insanlar, okurlar ve Ünyeliler; bugün sizlere ülkenin, Ünye’nin, dünyanın ve fani dünyanın olmazsa olmaz en mükemmel canlısı aziz insanların Allah, din,iman ve insanlık düşmanı zavallılar yüzünden bugün yaşayacaklarını görerek, bu insanlık düşmanlarının  planlarını bozmak için elinden geleni ardına koymadan  insanlarının huzurlu ve güvenli geleceğine ışık olmak için çalışmaya devam ettiği 24 Ocak günü Allah, din,iman ve insanlık düşmanı zavallılar tarafından aracına konulan zaman ayarlı bomba ile evinin önünde katledilen Allah dostu Uğur Mumcu’nun o günlerde gördüğü bugünleri anlatan makalesini paylaşarak ülkesi ve insanları üzerinde oynanan oyunları gördükleri halde görmezden gelen insanlarımızın ayılıp uyanarak kendilerine gelmelerine karınca kararınca katkımız olsun istedik.

Adam namussuzdur. Elindeki her olanağı kullanarak devleti soyar, kendisini ve yakınlarını zengin eder. Sonra da gözünüzün içine baka baka konuşur:

- Manevi değerlere bağlıyız ...

Adam ahlaksızdır. Her gün ayak üstünde bin yalan söyler. Dün övdüklerine bugün söver, dün ana avrat sövgüler yağdırdığı insanlara, salya sümük övgüler dizer ... Sonra başlar aynı sözü gevelemeye:

- Manevi değerlere bağlıyız ...

"Neyine bağlısın ki?" Diye soramazsınız. Çünkü bu işlerin ölçüsü tartısı kalmamıştır. "Ar damarı" denen namus ve ahlak sigortası var ya, o çatlamıştır. Ne söylesen boş!

Farkında mısınız bu gidiş, toplumun bütün değer yargılarını çürütmüştür. Hırsız olduğunu, namussuz olduğunu, su katılmamış rezil olduğunu bildiğimiz nice cambaz, ip üzerinde yeni hünerlerini gösteriyor, bizler de hep birlikte, ara sıra da "yaşa. Varol" diye bağırarak çağırarak izliyoruz olup bitenleri.

Toplum bütün kurumlarıyla çökmüş, çökertilmiştir. Günlük yaşamımızdan politika sahnelerine kadar elimizin değdiği, gözümüzün iliştiği her yerde yeni çürümüşlükler, yeni yozlaşmalar art arda birbirini izlemektedir.

Enflasyonlu-devalüasyonlu bu düzen, bankalarla bankerlerin boğuştuğu, bir kilo soğanın yüz liraya çıktığı. Ekmeğin pasta fiyatına satıldığı bu düzen, insanı insan yapan bütün erdemleri, bütün değerleri, iyi, güzel, doğru gibi bütün kavramları da beraberinde çekip götürüyor.

Burnunuzun ucuna gelen bu koku, bu yıkıntının. bu çürümüşlüğün kokusudur.

Ahmet Yenin

İnsanca

Adam Namussuzdur, Adam Ahlaksızdır…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.