SON DAKİKA
Hava Durumu

Ordu'dan bir genel başkan geçti.

Yazının Giriş Tarihi: 18.11.2021 15:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.11.2021 15:25

Ordu'dan bir genel başkan geçti.
Partisinin olağan kongresinde kürsüye çıktı.
Nahif cümlelerle de siyaset yapılıyor muş dedirtti. 
Tam da devlet adamına yakışır şekilde.
Net ifadeler, ne istediğini bilen bir duruşla.

Altınordu'da esnaf ziyaretinde de gözlem yapma fırsatı buldum.
Vatandaşın beklenti içinde bakan gözlerine şahit oldum.
Siyasi geçmişinin temizliğinden midir bilmem öz güvenle sıktı elleri bir bir.


 Temiz geçmişten bahsetmişken; Siyasetçinin önce geçmişinde leke olmayacak, geçmişi karanlık olmayacak, çünkü halkın siyasetçisi oluyorsa bu geçmişinden arınması gerek.
 Ancak bugün siyasete baktığımızda gelinen son durum artık siyasetin adını rant, çıkar ve menfaat almış olmalı ki kimin eli kimin cebinde belli değil.

Türkiye’de eskiden siyasetçiye karşı bir güven vardı, onların arkasından yol yürünürdü. Bugün baktığımızda yol yürümek için iyi bir araştırmak incelemek gerek bir siyasetçiyi. Çünkü siyasetçi önce dürüst olacak, çıkarsız siyaset yapacak, halkına hizmet sunmak adına siyasete soyunacak. 


Ve o nedenle diyorum ki; Ordu'dan temiz bir siyasetçi geçti. 

Şahsi çıkarı uğruna insanlığından vazgecebilecek öyle siyasetçilerle çevremiz dolu ki artık hangisine inanacağımızı, hangisi ile yol yürüyeceğimizi iyi tartmak zorundayız. Aksi halde sadece kendimizi kullandırmış oluruz sadece o siyasetçinin istediğini elde etmesine yardımcı oluruz. Çünkü bugün öyle siyasetçiler var ki çıkar uğruna makam mevki uğruna bir çırpıda çevresini satabilir, hiçe sayabilir, arkasından gelenleri yüz üstü bırakabilir.

Ülkemizde siyaset iyice kirlendi. Bel altı vuruşlar, mecliste ya da belediye meclislerinde yaşanan arbedeler, darp edilmeler, gelişi güzel argo konuşmalar. Bugün siyasetin anahtarı olmuş insanların karşısında her türlü yalanlar konuşulur olmuş, gerçek siyasetçilerin siyaset yapacağı bir siyaset meydanı kalmamış. O nedenle siyaset yapacak siyasetçiler, ya da bir siyasi partinin başkanlık koltuğuna oturanlar öncelikle halkına verdiği sözleri yerine getirmek adına siyaset yapmalı, satılık siyasetle arkasından gelenlere yalan konuşmamalı, çıkarı, menfaati geride bırakmalı, gerçek siyaset yapmalı.

Duruşuyla, bakışıyla, zekasıyla Ordu'dan gerçek bir siyasetçi geçti. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal geçti. 
Teşekkürler Cemal Enginyurt bize güzel bir siyasetçi tanıttığın için, teşekkürler Gültekin Uysal bize devlet adamlığını gösterdiğin için.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.