SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESI’NE SORUYORUM

Yazının Giriş Tarihi: 13.12.2022 17:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 09:14

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESI’NE SORUYORUM

 İddialar ayyuka çıkmış memlekette birileri vizyona girmiş film gibi izler halde, bir kesim tepki gösterirken bazıları umursamaz tavırlarla oralı bile olmuyor ne zaman millet olmayı düşünüyor bu toplum merak ediyorum.

Geçen hafta sosyal medya hesabımdan bir soru yönelttim. İfadeleri aynen tekrar ediyorum;

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Kent Konseyi'den aşağıdaki konuyla ilgili kamuoyu adına açıklama bekliyoruz:

Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Belediyeniz Eski Şube Müdürü Seyfettin Kızıl’ın internet üzerinden tanıştığı reşit olmayan bir kız çocuğu ile Kent Konseyi’nde buluştuğu, önce taciz ardından tecavüz ettiği ve bu nedenle konunun adliyeye aksettiği iddia edilmekte olup, belediyenizce de Seyfettin Kızıl hakkında disiplin soruşturması açılmadan evvel (Seyfettin Kızıl'ı korumak ve  daha sonraki bir tarihte tekrar memuriyete dönüş yolunun açık kalması için)  Seyfettin kızıl'ın kendi rızası ile  memuriyetten istifa ettiği ve bu nedenle belediyenizce Seyfettin Kızıl hakkında disiplin soruşturması açılmadığı iddia edilmektedir.

Bu iddialar ve olaylar doğrumudur ?

Belediyeniz calışanı Seyfettin Kızıl hakkında idarenizce disiplin soruşturması başlatılmadan önce  adı geçen  şahıs memuriyetten istifa etmişmidir?

Kent Konseyinde böyle bir olay yaşanmış mıdır? Yaşanmışsa söz konusu şahıs ile ilgili  belediyenizce bir idari sorusturma başlatılmış mıdır?

Kamuoyu adına soruyor ve ivedilikle cevap bekliyoruz !

Evet beklemeye devam ediyoruz!

Gelelim neden beklediğimize!

-Söz konusu iddiada mağdur taraf 18 yaş altı.

-Söz konusu olayın geçtiği yer Ordu Kent Konseyi Binası

-Aslında en önemlisi de söz konusu iddia gerçekleşirken Seyfettin Kızıl hala Büyükşehir Belediyesinde kamu görevlisi olarak çalışıyor ve olayın duyulması üzerine apar topar istifa ettiriliyor! Eğer bütün bu iddialar doğruysa belediye de burada kanunsuzluk yapıyor. Konunun duyulması üzerine disiplin soruşturması başlatması gereken belediye soruşturma tamamlanıncaya kadar istifayı kabul edemez.

Sonuç olarak;

"Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden ve Kent Konseyinden yukarıdaki sorularımıza yazılı bir cevap (açıklama) gelinceye kadar aynı soruyu sormaya devam ederek, konunun takipçisi olacağımızı beyan ederim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.