SON DAKİKA
Hava Durumu

KONUMUZ MUHABBET

Yazının Giriş Tarihi: 01.02.2023 18:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 18:40

KONUMUZ MUHABBET

Bu hafta sizlerle siyaset dışında bir muhabbet yapmak istiyorum. Nasılsa önümüzdeki günlerde koyu kıvamda siyaset tartışmaları yaşayacağız. Sizlerin de mutlaka fark ettiğiniz gibi siyasette gündem sadece yerel bazda değil tüm ülkemiz çapında hızla ısınmaya başlayacak.

Bu hafta sizlerle siyaset dışında ne konuşabilirim diye biraz araştırdım. Düşündüm, çabaladım. Fakat bir şey bulamadım. Farkında mısınız, her şey ve her konu o kadar siyasileştirilmiş durumdaki,dokunduğunuz anda eliniz siyasete bulaşıyor.

Bütün şehirlerde  öncesi durum malum. Ekonomi deseniz hakeza öyle. Spor deseniz kendi kazanında kaynıyor. Gençlik deseniz bu günlerde tüm ülkemizde genç olmak en zor şey.Balık deseniz, dağ deseniz, dere deseniz, tepe deseniz hep aynı şey. Siyasete girmeden hiçbir konuyu konuşamaz,tartışamaz duruma geldik vesselam.

Sayın siyasetçilerimiz her ne kadar biz kimin yaşam alanına karışıyoruz, kime müdahale ediyoruz dese de, zaten siyaset her konuda içimize işlemiş, çocuğumuza neyi nasıl öğretip, yaşatacağımıza kadar evlerimize girmiş durumda.Her gece yatak odamızda geziyor. Üçü tamamlamak için, millet olarak performans yakalamaya çalışıyoruz.

Çarşıda pazarda fiyatlar almış  başını gidiyor,gıda maddelerinin, sebze ve meyvenin fiyatları ortada. Geçen seneyle mukayese bile edilemiyor. Mesela Ordu'nun milli ürünü fındık,bu sene geçen seneye bakınca fiyatı daha  içler acısı! Yine ortada bir şey yok.

Hoca’nın ciğeri yiyen kedi meselinde olduğu gibi bakıp, düşünüyoruz. Kedi buysa ciğer nerde, ciğer buysa kedi nerede diye. Yaşadıklarımızla, yaşadığımızı söylenen şeyler arasındaki fark büyümeye, makas açılmaya başladı. Sanki bir rüya alemindeyiz gibi.Bunu düşününce de uyanmak ürkütüyor beni. Biliyorsunuz bu durumda iki şekilde uyanılıyor.Güzelse sakin ve rahatlamış olarak,değilse kabusun devamı uyandıktan sonra da devam ediyor.

Kışın ortaları yaşanıyor, bir ay sonra bahar gelecek. Ama bu bahardan sonra yaz ne zaman gelecek? Memleket üşürken, siyaset ısınacak. Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Milletvekilliği seçimleri derken siyaset kazanı fokurdadıkça biz donacağız gibi görünüyor. Yıllarca gördüğümüz rüya, kabusa dönüyor.

Yine muhabbet edemedik, siyaset yaptık.

Ne derler? Hayırlara olsun.

Ahmet ÇELENK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.