SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye’ye Yanlış Yapanlar, Ünye’den Olunca Bir düşünmek Lazım.

Yazının Giriş Tarihi: 13.12.2022 17:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.12.2022 17:46

Ünye’ye Yanlış Yapanlar, Ünye’den Olunca Bir düşünmek Lazım.

Engelli camiasına ihanet eden engelli dernek başkanları neyin karşılığında Sayın Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya teslim oldular.

Ünye’ye Yanlış Yapanlar, Ünye’den Olunca Bir düşünmek Lazım.

Ordu’da ortalama seksen doksan bin civarında engelli olduğu ifade edilen engelli camiasının hayallerini hiçe sayan engelli dernek başkanları neyin karşılığında Sayın Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya teslim oldular.

Ünye Belediyesi, Doğu Karadeniz Projesi (Dokap) olarak hazırlanan ve yapılması düşünülen Batı Park Projesi, Engelsiz Yaşam Kampı Projesi önüne geçmek için yapılmış bir proje midir. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin TAVLI, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER, Ünye Kaymakamlığı, Ordu Valiliği  tarafından destek verileceği söylenen Engelsiz Yaşam Kampı Projesi, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından engelleniyor mu.

Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat YERKLİKAYA, Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan GÜDEK, Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Eski Başkanı Mahmut BEK, öncülüğünde birinci sınıf yaşam kalitesini artırma adına başlatılan Engelsiz Yaşam Kampı Projesi ile ilgili olarak, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin TAVLI, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER, Ordu Valiliği, Ünye Kaymakamlığı ile yapılan istişarelerde olumlu bakılan ve desteklenen proje hayata geçirilmek üzereyken, Batı Park Projesi ortaya çıktı.

Sayın Tavlı, Ünye Belediye Başkanı olarak kabul görmeyen batı park projesini engellileri de dahil edelim proje kabul edilir diye düşündüğünüzde, en yakın dostlarınızdan biri olan dernek başkanı ve meclis üyeniz Arslan bey ile istişare ettiniz mi?

3 Aralıkta ki yemekte batı park projesinden bahsettiğimde engelli arkadaşlar genel olarak halk ile yan yana denize girmekten tedirgin olacaklarını, vücutlarında ki eksikliklerin insanları rahatsız edeceği gibi tedirginlik yaşadıklarını, böyle bir hizmet yapılacak ise engellilerin yoğun kullanımında olacak ve daha rahat hareket edebilecekleri bir havuz ve kamp planlanmalıydı dediler. Sizce haklı değiller mi Sayın TAVLI?

Batı Park Projesi ilk hazırlandığı zaman Doğu Karadeniz Projesi (Dokap) dan olumsuz cevap alınıp proje onaylanmadı ve siz Mahmut BEK ve Nihat Yerlikaya, Projeye Engelli rampasına benzeyen bir yama koyarak adına engelli diyerek projenin onaylanmasına katkı sunarken, Ünye Kaymakamına, Ordu Valisine ve en önemlisi seksen doksan bin engelli var dediğiniz engellilere yanlış yapmış olmadınız mı.

Ünye’li engelliler konuyu bilmediği için mi sessiz kalıyor, yoksa aldıkları ramazan kolilerin kesilmesinden korktukları için mi sessiz kalıyorlar. Neden olan bitene sessiz kalıyorsunuz.

Bindiğiniz araç veya oturduğunuz koltuk yada gördüğünüz alaka için Üyelerinize ve Ünye’ye haksızlık ettiğinizi düşünerek buna değer mi diye soruyorum.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı  ve Ünye Belediyesi Başkanı arasında siyasi savaşın sonucu olarak Ünye yanlızlaştırılıp sahipsiz imajı verilmemişmidir. Bu siyasi savaşın sonucu olarak kaybeden Ünye olmamışmıdır. Batı Park Projesi adı altında yapılmak ve verilmek istenen mesaj nedir.

Siyasilerin kendini bu makama atayanlara minnet borcu olduğu için Ünye adına karar alacak iradesi olmadığını düşünüyorum, bu nedenle siyasi rant için Ünye’yi feda edenlerin yanında durarak sizlerde ihanet içinde değilmisiniz. Batı Park Projesi neden Engelsiz Yaşam Projesi’nin olduğu bölge’de  yapılıyor da, cevizdere tarafında yapılmıyor. Bu işler olurken Ünye Sivil Toplum Platformu, Ünye için çalışıyoruz sloganı atarken neden sessiz kalıyorlar. Bu bir ihanet değilmidir. Sizlerde bu ihanete ortak olmuyormusunuz.

Engelsiz Yaşam Kampı, tüm engellileri ilgilendiren ayrıca Ünye’de sağlık Turizmi ile Ünye’ye ivme kazandırması beklenen bu ana fikrin sekteye uğraması nedendir.

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan GÜDEK, Ünye Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Nihat YERKLİKAYA, ve Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Eski Başkanı Mahmut BEK. Siz diyet mi ödüyorsunuz..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.