SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNYE VE GELECEĞİ,

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2021 14:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.02.2021 14:15

ÜNYE VE GELECEĞİ, 


    Büyükşehir olmadan önce ve Büyükşehir olduktan sonra nelerin değiştiğini hep birlikte yaşayarak görüyoruz.


    Büyükşehir olmadan önce belediye başkanı başarılı veya başarısız diyebilmek için yaptıklarına ve yapamadıklarına bakarak değerlendirildi. Günümüzde yani büyükşehir olduktan sonra, ilçe belediyeleri büyükşehir belediyesi ile ilişkilerinin durumuna göre değerlendirilmeye başladı. Kim daha iyi teşekkür eder, kim büyükşehir belediye başkanıyla daha çok fotoğraf çekip paylaşırsa daha başarılı görünmeye başladı. Büyükşehir yaparsa ilçe belediye başkanı saygı duyar yapılmayanlar içinse bir mazeret sunar hale geldik. İlçe belediye başkanı belediyelikten çıkmış sanki muhtar durumuna düşmüş, sadece verilenle yetinmeye başlamış gibi görünmekte. Proje üretme yeteneği yok, memlekete yatırım yapılacak alanlarda çalışma yok, günü kurtarma derdine düşen bazı ilçe belediyeleri bunun içerisinde de Ünye Belediyesi ön planda çünkü; diğer belediyelerde en azından bazı projeler üretilip hayata geçiriliyor. 


    Ünye her zaman Ordu'nun gözbebeği olmuş ama hak ettiği değeri asla alamamıştır. Nedeni, birbirini çekemeyen şahsi çıkarları için siyasette bulunanların yanı sıra gruplaşma, birde senin adamın benim adamım derken bir bakmışsınız 5 yıl geçmiş. Bu süreçte, her seçimde olduğu gibi vatandaşa vaatler verilmiş bu verilen vaatlere vatandaş kendi ihtiyaçları için inanmış. Memleket adına bir çivi bile çakmayanların, yere göğe sığdırılamayanların, nasıl olurda önünde el pençe divan durulur anlayabiliyorum. Sorun el pençe duranların değil, gölgesinden bile korkanları oraya getiren güç zaten el pençe dursunlar diye getirmiş. Sorun, bu memlekette muhalefet veya bu memleket adına çalışan başka kurum veya kişilerin ne işle iştigal ettikleri.


    Sonuç olarak, kendi iradesini makarnaya kömüre ve 3-5 liraya verenlerin memnun olduğu bir ortamda gelecek için konuşmak,  sadece konuşmaktan ibaret kalacaktır...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.