SON DAKİKA
Hava Durumu

Hükümete Güvenmiyorsan, Devletine Güven

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2022 11:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.03.2022 11:30

Bir yerden talimat almış gibi yağ satın alanları anlayamadım. Her dönem olduğu gibi insanları sistematik olarak yönlendiren sanki bir el, gidin kaos yaratmak için yağ alın demiş gibi her sabah yağ kuyruğu nasıl oluyor pek anlamak mümkün değil. Ekonominin düzgün olduğu veya her şey normalmiş gibi bir söz söylemek doğru değil. Sıkıntı var doğru, lakin sıkıntı hükümetin yönetimi, Dünya’da olan bitenlerden dolayı mı yada bu güne kadar yapılan ve yanlış yönetimin sonucu mudur bilemem. Bildiğim, insanları bu kadar kolay kaos ortamına nasıl hazırlıyorlar. Her zaman dediğim gibi, her sakallıyı hacı sandığımız sürece bu tür olayları çok yaşarız gibi. Ben şahsım adına söyleyebileceklerim sınırlı ama benim felsefem, hükümete güvenmiyorsan devletine güven, çünkü, tabuta bile sığmayan nice yiğitler bu devlet için canından vazgeçti, nice anne evladını görmeden, nice adını bile hatta varlığından dahi haberdar olmadığımız gençler bu devlet için katledildi ve bazıları ardından intihar etti dediler, çoğunun ise cesedi bile bulunamadı. Birçok yiğit vatan haini ilan edilip ifşa edildi.

Ben, cehennemde kapı girişinde merdivenin altında küçük bir doldurma dükkanı aldım, dolap ve külahımı gerekli malzemelerimi doldurdum, kurtlu ve zift gibi dondurmalarımı dolaba koydum dükkanımı bir gün açmak üzere şu an bekliyorum. Vakit geldiğinde o dükkanımı açacağım, o meşhur dondurmamı, yabancı ajanslara göre 72 tane kurulan çeşitli cemaat ve cemiyet adı ile hak eden kişileri değil de biat eden kişileri atayan ve kul hakkını yemiş kendine rant sağlamış bulunduğu mevki yi kendi adına kullananlara, kul hakkı yemiş, yetim hakkı yemiş, insanların canını yakmış kişilere, devletine savaş açarak “bu savaşta her şey mubahtır” diyerek bir çok insanın hayatını karartanlara dondurma bile satmayacağım.

Allah rızası için çalışan kişilerin bu yazıya alınmaması gerekir, çünkü Allah’ın rızasını kazanan kişilerin benim dondurmama ihtiyacı olmayacak.

Sonuç olarak. Atalarımızı, kültürümüzü, örf ve adetlerimizi, ahlak ve edebimizi hiç kimse zorla yok etmedi. Ne yaşıyorsak kendi tercihimiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.