SON DAKİKA
Hava Durumu

BU BÜYÜK DEPREMİ 40 GÜN SONRA, DİĞERLERİNİ UNUTTUĞUMUZ GİBİ UNUTTURACAKLARDIR.

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2023 15:05
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 15:34

BU BÜYÜK DEPREMİ 40 GÜN SONRA, DİĞERLERİNİ UNUTTUĞUMUZ GİBİ UNUTTURACAKLARDIR.

Özellikle tarım alanlarına kitabına uydurup imara açan ve insanların üretim yapmak yerine tüketim yapacak şekilde insanları şehirlere yerleştirip sadece tüketen bir toplum oluşturduktan sonra, berberin bile müteahhitlik yaptığı ve müteahhit, denetçi ayrıca siyasi parti üyesi olanları kim nasıl denetliyor!?. Bu büyük yıkımı doğal afet olayı diyerek  rant için insanlara canlı tabut yapanların sorgulanmadığı veya bir iki kişi yargılanıp sonra bu olayında unutulacağı bir olay olacağını düşünüyorum…  Her depremin ardından hataların üzeri örtülmüş yine olan hep garibana ve ölene olmuştur…

Devlet ve kurumlarının tabi afetlere hazır olmadığının göstergesidir Maraş ve diğer alanlar. Afad, Akut, Kızılay ve diğer kurumlar olaya anında müdahale etmesi gerekirken 48 saat sonra dahi müdahale edemiyorsa sorun kimde. O bölgede bulunan AFAD, KIZILAY AKUT ve diğer kuruluşların depremin gerçekleştiği anda çaresiz kalması, şehri yönetenlerin herhangi bir hazırlığı olmadığı anlamına gelmez mi. Bu tür doğal afetler için kurulan ve sürekli manşetlerde tatbikat yapıldı ve biz doğal afetlerde en son teknolojiler ile hazırız diyenleri hatırladım. 10 bölgede yaşanan deprem’de daha ulaşılamayan yüzlerce bina varken, siyasiler açıklama yaparak insanlara ne anlatmaya çalışıyorlar… O bölgede Vali Kaymakam zaten devlet değil midir…! Emir almayı beklemeden derhal müdahale edilmemesi nedendir? Devlet kurumlarının manşetleri süsleyen, biz her türlü doğal afete hazırız diyenler bugün vatandaştan gelen yardımlar ile kurtulanlara yardım ediyor. 3 gün oldu halen olay yerinde kim ne yapıyor belli değil… Geçen süre can kaybının artması anlamına gelmez mi!.

Bu Doğal Afet’te Can Kayıplarının sorumlusunun, Devlet yetkililerinin görevini Yapmadığı anlamına gelmez Mi?. Suçlu Kim, Suçlu Ev Alan MI, Evi Satan Mı, O İnşaatı Denetleyen Mi, O İnşaata Ruhsat Veren Mi, Tarım alanına imar izni veren Mİ?

Sizce Suçlu Kim, Suçlu 1999 depremi gibi kırk gün sonrada bu gün yaşadığımız büyük depremin unutulacağını zannedenler, bu millet geçmişinden ders almayı bilip unutmayacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.