SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN DEĞİL, DOST İSTİYORUZ!

Yazının Giriş Tarihi: 16.02.2024 14:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 14:55

BAŞKAN DEĞİL, DOST İSTİYORUZ!

      Muhtelif zamanlarda nasıl bir Belediye Başkanı istiyoruz sorusuna cevap olacak yazılar yazdık, fikirlerimizi beyan ettik. Bu konuda kitaplar yazılabilir. Yazanlar vardır. Ancak bunları okumak yetmiyor, anlamak gerekiyor. Bizim toplumumuz hala arayış içinde. 5 sene için aday gösterilen ve de seçilen başkanlarımızı haddinden fazla eleştiriyoruz. Ancak maalesef bizim seçilmesi için bizim önümüze koyulan ve de özellikle görev yapabilirliği değil de mensup olduğu partiye oy verdiğimiz için hak etmeden o makamda bulduğumuz için fazla da irdelemeye lüzum yoktur. Bunun sebebi de belki bizleriz.Geçtiğimiz dönemlerde kendini tam temsil edebilen bir başkan bulamamış;hep yağmurdan kaçmış, doluya tutulmuş sizler oy verirken düşünmeniz gerekmiyor mu? Bu durum her yöre için böyle görünüyor.

       Vatandaş belki işsizliği, hizmeti, yatırımı, devletin mallarını koruyup kollamayı, icraatları geri plana itmiş gibi gözükebilir. Hakkı olan hizmetin gecikmesini elinde olmayarak belki erteleyebilir. Ancak kendisiyle dost olan, ona tepesinden bakmayan, antipati duymayan bir Belediye Başkanı isteme hakkını hiçbir zaman erteleyemez. Kısaca seçeceğiniz Belediye Başkanı sizi insan olarak iyi temsil etmeli, güzel ilçelerimizin dışarıdakilerle ilişkilerini iyi ayarlamalıdır. Bürokrasiden korkmamalı, Ordu ve Ankara ilişkileri çok iyi olmalıdır. İlçelerimizde ana geçim kaynağı tarım, fındıkçılık. O da maalesef  üreticiye yeterli geliri sağlıyamıyor.Diğer taraftan vatandaşımızın gurbet elde anası ağlıyor. Bir de ilçelerimizi yönetenlerden yönetilen olarak sempatiyi bulamazsak nasıl avunacağız ki? Güzel ilçelerimizi,Ordu’muzu kaynaştırıp yönetecek,tek yumruk yapacak bir Belediye Başkanına, bir ekibe ihtiyacımız olduğu bir gerçektir..

     Diğer taraftan her ne kadar çoğu ilçelerimizin bir kasaba görünümünde ise de geçimi köylülüktür. Köylü olmazsa, bu ilçelerimiz olmaz. Geleneksel tarım şekli, fındık artık para etmiyor. Arazilerin, bahçelerin ve eldeki aletlerin değeri sıfıra düştü. Satan çok, alan yok. Tarım konusunda, bu ailelere ve arazilere yeniden kazandıracak, bizi gurbete düşmekten kurtaracak bir tarımsal dönüşüm hareketine ihtiyaç var.

     Bunları sağlayacak,gönlü geniş, Ordu ve Ankara'da selamı kabul görecek bir adamı başa getiriniz ve onun arkasında koşacak genç ve dinamik bir meclis seçimiyle memleketimizin geleceğine damga vuracağınıza inanmak istiyoruz. Bırakınız artık parti saplantılarını, kişisel hesaplarınızı... Artık yaşadığıınız yerlerde sizi idare edecekleri hakkınca tespit edip seçmek için bir şeyler yapmaya, geleceğinizin rotasını çizmeye kim engel ki?  Sizin için dost, hizmetkar olabilecek insanı hala bulamadınız mı? Bu olumlu düşünceleri,bu birliği yakalarsanız kazanan siz,kazanan memleketimiz olur. Gönlümüz sizin kazanmanızdan yanadır.

     Gönlünüzdeki başkanı bulmanız dileğiyle; HOŞÇA KALIN,DOSTÇA KALIN. 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.