SON DAKİKA
Hava Durumu

YUNUS EMRE ADI İLE ASLINA DÖNSÜN TRİATHLO

Yazının Giriş Tarihi: 17.03.2021 10:41
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.03.2021 10:41

10 -11 Temmuz Triathlon Yarışlarının adı: YUNUS EMRE TRIATHLON YARIŞLARI olsun ve Ünye'de yapılsın.

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzasıyla 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin Genelge yayımlandı.

          2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı. 30 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genelge ile 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda  düzenlenecek etkinliklerin Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonuyla yürütüleceği duyurulmuştur.

      Triathlon Yarışlarının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından YUNUS EMRE YILI ilan edilen 2021 Yılı etkinlikleri içerisine alınarak yapılmasının sağlanması organizasyonun daha güçlü, etkili ve şehrimize ciddi yatırımsal ve reklamsal katkısı olacağı kanaatindeyiz. Bu yıl 10-11 Temmuz ayında yapılacak olan Triathlon Yarışlarının adı: YUNUS EMRE TRIATHLON YARIŞLARI olmasını önerirken, aynı zamanda ebedi  İstirahatgahının Ünye'de olması hasebiyle yarış yerinin Ünye olması daha büyük ve anlamlı bir önem taşımaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan Triathlon Yarışlarının alt yapı ve saha uygunluğu bu organizasyonun Ünye'mizde yapılmasının önünü açmaktadır.

           Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triathlon Federasyonu arasında imzalanan 10-11 Temmuz Triathlon Yarışları anlaşmasının daha güçlü ve Ulusal olmasına da katkı sunacak olan Triathlon Yarışlarının Ünye'mizin Turizm Kimliğine yakışır şekilde yapılmasını Ordu Büyükşehir Belediyemize öneriyoruz...

     Bu organizasyon Birlikte ORDU kimliğinin bir göstergesi olacaktır.

           Üntid olarak kentimizin turizmsel ve sektörel alt yapısının hazır olduğunu da ayrıca belirtmek istiyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.