SON DAKİKA
Hava Durumu

YALI KUMSALI BIR KÜLTÜRDÜR, DOKUSU VE KİMLİĞİNE DOĞRU DOKUNULMALIDIR...

Yazının Giriş Tarihi: 06.06.2022 11:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.06.2022 11:34


Ünye Turizm İşletmeleri Derneği olarak, Kentimizin turizm şehri kimliğine artı değer katacak tüm proje ve çalışmaların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.
Ancak, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan Yalı Kumsalı düzenleme projesini doğru bulmadığımızı belirtmek istiyorum. 
Alan ile ilgili dernek üyelerimiz ve saha  odaklı taraflarla yapmış olduğumuz istişarelerde projenin uygulanması halinde Yalı Kumsalının doğasına, dokusuna, kültürüne ve en önemlisi insani yaşam kalitesine zarar vereceğini düşünüyoruz. 
Projede bulunan kayıkların rehabilite edilmesi ve görsel olarak tente ile desteklenmesi, yağmursuyu akarı üzerindeki zemin üzerine düşünülen kent mobilyaları, voleybol ve futbol sahasını desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Ancak, açıklanan projedeki Açık hava sineması, bocce parkuru, çocuk kum havuzlarının yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. 
Şayet birşey yapılacaksa deniz sporları ile ilgili sportif çalışmaları destekleyeceğimizi belirtmek isterim. 
Ünye Turizm İşletmeleri Derneği olarak, Ketimizin kültürüne, dokusuna ve ruhuna olan hassasiyetlerimiz devam edecektir. 
Ünyemize yapılacak olan tüm büyük ve küçük yatırım, proje ve dokunuşlar; Turizm kenti vizyonuna  ve kimliğine uygun olmalıdır. Bu çerçeve dışındaki tüm dokunuşları doğru bulmayız. 
Kamuoyuna saygı ile...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.