SON DAKİKA
Hava Durumu

ÜNYE VE BÖLGE TURİZMİ SEKTÖREL AFET YAŞAMAKTADIR.

Yazının Giriş Tarihi: 27.07.2022 14:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.07.2022 14:13


Bir Beklenti İçerisindeyiz, Sektörümüzün ayakta durması ve heyecanını kaybetmemesi adına hem yaptığı elektrik giderleri, vergi dilimleri, sigorta giderleri, ecrimisil ödemeleri v.b. anlamında pozitif ayrımcılık ilkesini kullanarak sektörümüzün desteklenmesini talep ediyoruz. Bu beklentimizin duyulmasını görülmesini istiyoruz. 
SEKTÖRÜMÜZ KARŞILAMA, AĞIRLAMA VE UĞURLAMADA DAHA HASSAS OLMALIDIR. 
Ünye doluluk oranda yüzde yüzün üzerine çıkmış bir şehirdir. Ama şuan yüzde 60 civarlarına tekâmül ediyor. Bu sektörel büyük kaybımızın karşılanmasını istiyoruz. 
Ünye turizmde marka kent olma yolundaki hedeflerine emin adımlarla yürürken zaman zaman konaklama tesisleri ve misafir ağırlamaya ilişkin eleştiriler de gündeme geliyor. Bu eleştirileri değerlendirdiğimizde, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı ve bir turizmci olarak, ilçedeki tesis ve konaklama alanlarına uyarılarımızı ilettik. 
Turizm hedefinde her işletmenin sorumluluğu olduğunun altını çizmek istiyorum. Hizmet içi eğitimlerin başarı yolunda en önemli etken olduğunu da vurgularım. İşletmelere tavsiyelerimizi zaman zaman gazete üzerinden de yinelemiş oluyoruz. 
Yaz sezonun açılmasıyla birlikte Ünye turizmine katkı sağlayan işletmelerin nasıl bir durum gözetmeleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 
ÜNYE TURİZM KENTİ KİMLİĞİ OLAN BIR KENTTİR. 
Ünye Turizm kimliği olan bir şehirdir. İnsanların ve işletmelerin üzerine yüklenmesi gereken sorumlulukları var. Bunların başında da müşterilerimizin memnuniyeti geliyor. Müşteri memnuniyetinin sonunda müşteri karşılanır, ağırlanır ve uğurlanır. Bu nedenle samimiyet ve güzel konuşma çok önemlidir.  Yoğun sezondan kaynaklı çoğu işletmelerin üzerinde bazı şikâyetler alıyoruz. Bunların başında özelliklede kamu kurumların işletmeleri, sembol noktalar olan işletmelerin personel yetersizliği hakkında dernek olarak şikâyetler geliyor. İşletmelerin daha hassas olmasını ve müşterimizin misafir olarak ağırlanmasını rica ediyorum. Servis kısmında, siparişlerinin alınmasında ve beklenen sürenin orantılı oranda servis edilmesi gerekiyor.
Tüm bunlara rağmen, 2022 Turizm Sloganımız la yazıma son veriyorum. 
"KARADENİZ BİR CENNET, CENNETIN KÖŞKÜ ÜNYE" Sizleri bekliyor...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.