Dününe sahip çıkmak, yarınına hizmettir. Küçük dokunuşlar, büyük anlamlar ifade eder...
Kentimiz turizm kimliği olan, bölgemizin tek, ülkemizin ender şehirlerindendir. Bu durum aynı zamanda kentin barındırdığı değerlerine tarihi, kimliği ve dokusuna uygun şekilde sahip çıkılması sorumluların asli görevidir.
Ünye'li kaptanlardan Çingene Ahmet, bir diğer namıyla Galatalı Ahmet Paşa'nın Ünye'nin Sancak Beyliği dönemine ait gemilerinin çıpaları günümüzde Ünye Cumhuriyet Meydanında yolun iki kenarında -kime ait oldukları bilindiği halde- maalesef kimliksiz şekilde durmaktadır. Büyükşehir Belediye yetkililerine konu iletilmiş olmasına rağmen şu ana kadar bu çıpalara kimlik kazandırma çalışmalarından bir sonuç alınamamıştır. Geçmişte Şehirlerine hizmet eden insanların bıraktıklarına sahip çıkabilme duyarlılığını gösterebilmek adına ÜNTİD olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığının ilgili biriminden sahil düzenlemesine entegre edilerek, anlamsız ve kimliksiz durumda olan mevcut TAK'ın yerine, Çıpa'ların Ünye İskelenin iki tarafına dik bir şekilde yerleştirilmesi, zincirleri ile TAK oluşturacak şekilde yapılması ve kitabesiyle birlikte Ünye, Bölge ve Ülke Turizmimizin hizmetine sunulması aciliyet arz etmektedir. Nitekim 2022 yılı Turizm Sezonuna hazırlanan Ünye'nin denizle buluştuğu, tüm turizm bekleme ve faaliyet noktasının görünen yüzünde bu önemli düzenlemenin yapılmasını beklemekyeyiz.
Yorum Ekle
Yorumlar
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına sitemizde çerez konumlandırmaktayız. Kişisel verileriniz, KVKK ve GDPR
kapsamında toplanıp işlenir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.
Adnan SOBİ
MEYDANLAR KENTLERIN VITRINIDIR...
Dününe sahip çıkmak, yarınına hizmettir. Küçük dokunuşlar, büyük anlamlar ifade eder...
Kentimiz turizm kimliği olan, bölgemizin tek, ülkemizin ender şehirlerindendir. Bu durum aynı zamanda kentin barındırdığı değerlerine tarihi, kimliği ve dokusuna uygun şekilde sahip çıkılması sorumluların asli görevidir.
Ünye'li kaptanlardan Çingene Ahmet, bir diğer namıyla Galatalı Ahmet Paşa'nın Ünye'nin Sancak Beyliği dönemine ait gemilerinin çıpaları günümüzde Ünye Cumhuriyet Meydanında yolun iki kenarında -kime ait oldukları bilindiği halde- maalesef kimliksiz şekilde durmaktadır. Büyükşehir Belediye yetkililerine konu iletilmiş olmasına rağmen şu ana kadar bu çıpalara kimlik kazandırma çalışmalarından bir sonuç alınamamıştır. Geçmişte Şehirlerine hizmet eden insanların bıraktıklarına sahip çıkabilme duyarlılığını gösterebilmek adına ÜNTİD olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığının ilgili biriminden sahil düzenlemesine entegre edilerek, anlamsız ve kimliksiz durumda olan mevcut TAK'ın yerine, Çıpa'ların Ünye İskelenin iki tarafına dik bir şekilde yerleştirilmesi, zincirleri ile TAK oluşturacak şekilde yapılması ve kitabesiyle birlikte Ünye, Bölge ve Ülke Turizmimizin hizmetine sunulması aciliyet arz etmektedir. Nitekim 2022 yılı Turizm Sezonuna hazırlanan Ünye'nin denizle buluştuğu, tüm turizm bekleme ve faaliyet noktasının görünen yüzünde bu önemli düzenlemenin yapılmasını beklemekyeyiz.