SON DAKİKA
Hava Durumu

KARADENİZ BİR CENNET, CENNETİN KÖŞKÜ ÜNYE SİZİ BEKLİYOR...

Yazının Giriş Tarihi: 05.04.2022 16:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.04.2022 16:43
 
Tarih, Kültür ve Turizm Kenti Resmi Kimliği olan tek ilçedir ÜNYE...
              Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinin giriş kapısı niteliğinde olan Kentimiz, geçmiş Turizm hareketliliği dolayısıyla Karadeniz Bölgesinin turizme en hazır kentidir. Dolayısıyla Üntid olarak, kurulduğumuz 2005 yılından bu yana en çok önem verdiğimiz konu Korumalı Turizm Master Planının hayata geçmesi ve sürdürülebilir bir turizm alt yapısı için çalışmalar yaparak, kentimizin Turizmine hayati katkılar sunduk.
           Şehrimizin turizmsel anlamda önemli beklentileri;  Ünye-Akkuş-Niksar Yolumuzun iyileştirilmesi, Üniversite Yerleşkesinin hayata geçirilmesi, Ünye Liman Projesinin bir an önce başlaması ve Organize Sanayi bölgesinin işleme başlaması turizmsel hareketliliğimizi dört mevsime taşıyacak hayati önem arz etmektedir. 
          Bu eksikliklerimizin yanında çok önemli değerleri içerisinde barındıran Ünye'miz, tarihi, turistik ve doğal değerleri ile bünyesinde mavisiyle, yeşiliyle kış mevsiminde yaylalarındaki bembeyaz karı ile dört mevsim turizmin yaşanabildiği bir şehirdir. Hizmet alt yapımız ve nitelikli yatak kapasitemiz ile hazır bir kenttir. Turizm Belgeli Bir adet 5 yıldızlı oteli, bir adet dört yıldızlı oteli, bir adet 3 yıldızlı doğaya duyarlı yeşil belgeli oteli, 2 yıldızlı oteli, butik otelleri, tarihi butik konak otelleri, Belediye belgeli birinci sınıf otelleri, pansiyonları, apar otelleri, kamp alanları ve  Manyetik Siyah Kumlu nadide Plajları ile adeta Akdeniz'e alternatif bir turizmsel yaşam alanıdır Ünye'miz. Bünyesinde bulunan Çet Dağı Kent Ormanı ve Mesire Alanı, Çınarsuyu Tabiat Parkı, Athanı günübirlik tesisleri, Asarkaya Kent Ormanı Mesire Alanı ve Çamlık gibi alternatif yaşam merkezleri ile gününüzü renklendirebileceğiniz sosyal alanlarımız tatilinize renk katacaktır. Tarihi hamam kültürünün yaşadığı ender şehirlerdendir Ünye'miz. Yarım saat gibi kısa bir sürede yeşilin binbir tonunu yaşabileceğiniz yayalara, şelalelere ve doğanın kalbine gidebileceğiniz; 
KARADENİZ BİR CENNET, CENNETİN KÖŞKÜ ÜNYE 2022 Turizm Sloganımızla, 
Karadeniz'in ❤️Kalbidir ÜNYE.
SEVGİYLE, MUTLULUKLA, HUZURLA BULUŞMAK İÇİN ÜNYE SİZİ BEKLİYOR...
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.