SON DAKİKA
Hava Durumu

CRUISE GEMİSİ Mİ, KRİZ GEMİSİ Mİ

Yazının Giriş Tarihi: 15.12.2022 18:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.12.2022 18:01

CRUISE GEMİSİ Mİ, KRİZ GEMİSİ Mİ

Turizmin gelişmesinin en önemli hareketlerinden olan Cruise Turizmi, Ege, Akdeniz ve Marmara için sıradan bir gelişme iken, özellikle bu gibi toplu turist guruplarına şehirlerde alt ve üst yapısı ile hazırlardır.
Ordu ili ölçeğine geldiğimizde, bölgemizde Sinop, Samsun ve Trabzon'da defalarca yapılan bu girişim şimdi ilk defa ilimizde gerçekleşecektir. Özellikle Ünye Limanımıza yanaşacak olan Cruise gemisi ile ilgili heyecanımız oldukça yüksektir.
Haberi aldığımızdan beridir ÜNTİD olarak, çalışmaya  ve sektörel olarak bilgilendirmeler yapmaya başladık.
Bu arada en önemli hazırlığın yerel ve genel yönetimin yapması gerektiğine inanıyorum. Çünkü, Turistler limandan şehirlere taşındığında, sahilin, kent içinin, ziyaret noktalarının görsel ve işlevsel olarak hazır olmasını arzu ederiz. Dolayısıyla, turistlerin saha hazır olursa kenti ve destinasyonları yaşaması daha keyifli olur, kalıcı ve tekrar yaşama arzusu artar.
Cruise Turizmi ile ilgili Ünye'miz Turizm kenti kimliği olması, kent kültürü ve alternatif destinasyonların olması ile öne çıkmaktadır.
Ancak,  gemi personeli ile birlikte yaklaşık 1.500 turistin geleceği bu organizasyonun yönetilmesinde yapılacak olan Altınordu, Perşembe ve Fatsa ağırlıklı organizasyon yönetimi ve Ünye'mizin tercih noktasında yönlendirme olarak turist sayısının  beklentinin çok altında kalması turist gemisi olarak beklerken KRİZ GEMİSİ 'ne dönüşmesinden korktuğumuzu belirtmek istiyorum.
Bu organizasyon sonunda bol teşekkür etmek dileğiyle...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.