SON DAKİKA
Hava Durumu

BU ÖNERİ ANLAYANA OLDUKÇA AKILCIDIR, ANLAŞILMASI DİLEĞİYLE...

Yazının Giriş Tarihi: 12.04.2022 13:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 13:54


Ordu ili Karadeniz Bölgesi'nin turizm destinasyonlarının zenginliği ve bakirliği anlamında en şanslı illerin başında geliyor. Tabi ki bu değerleri gelir getirici kılan da sürdürülebilir projeler, planlı ve vitrinsel dokunuşlardır.
Özellikle ülkemizde insitu halde bulunan ve en önemli heykellerinden biri olan Kurul Kalesi KYBELE Heykeli, ilimizin tarihsel ve kültürel değerlerinin en önemli sembollerindendir.
Bu ve benzeri somut kültür varlıklarının  tanıtılması ve görünürlüğünün arttırılması için birçok ilimizde uygulandığı gibi Ordu Çevre Yolu Tünellerinin adının da KYBELE TÜNELİ 1 ve KYBELE TÜNELİ 2 gibi adlandırılması ve tünel girişlerine görsellerinin koyulması bölge turizminin önemli tanıtım argümanlarından olacaktır.
Ünye Turizm İşletmecileri Derneği (ÜNTİD) olarak, Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel ve OBB Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler'den böyle bir turizm atağı ve görsel çalışma yapmasını öneriyoruz.
Birlikte Ordu Birlikte Turizm 'in özünde sahanın bütünü haxır ve kimlikli olmalıdır. 
Bu anlamda İlimizin tüm destinasyonlarının Turizmsel altyapı ve hizmetleri ile hazır hale getirilmesi kentimizin daha yaşanabilir ve mutlu bir kent olmasının önünü açacaktır. 
Dolayısıyla, bölgemizin tüm illeri ilimizin Turizm sektörü anlamında rakibi pozisyonundadır. Bu tatlı rekabette öne geçmek ve Turizm pastasından daha büyük payı almak bu ve benzeri vitrinsel, tanıtımsal ve öğretili dokunuşlarla şehrimizi öne çıkaracaktır. 
Daha da önemlisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliğimiz sahanın aktörleri olan bizlerle daha fazla mesai harcaması ve sıcak teması kesmemesi önem arz etmektedir. 
KARADENİZ BİR CENNET, CENNETİN KÖŞKÜ ÜNYE'den sevgi ile...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.