SON DAKİKA
Hava Durumu

Ordu, Organik Yumurtanın Merkezi Olacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Kaya ve birlik üyeleri ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2019 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2019 09:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ordu, Organik Yumurtanın Merkezi Olacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Kaya ve birlik üyeleri ile bir araya geldi.

Klasik belediyecilik anlayışından ziyade nitelikli tarım ve çağdaş turizme göreve başladığı günden bu yana ağırlık veren Başkan Güler bu kapsamda üreticilerin yanında olmayı sürdürüyor. Gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan tüm çalışmalarda vatandaşların yararı ve ekonomik anlamda kalkınması ön planda tutulurken Ordulu halkın doğduğu yerde doyması hedefleniyor.

“KATMA DEĞERİ YÜKSEK BİR TARIM MODELİ OLUŞTURACAĞIZ”

Hedeflerinin katma değeri yüksek bir tarım modeli oluşturmak olduğunun altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Belediyelerin yapması gerektiği faaliyetleri biz zaten yerine getiriyoruz. Klasik belediyeciliğin dışına çıkarak nitelikli tarım ve aynı zamanda da çağdaş turizm konusunda teknoloji ağırlıklı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın zenginleşmesi ve geleceğe dönük ihtiyaçlarının karşılanması için tarıma önem veriyoruz. Hedefimiz katma değeri yüksek olan bir tarım modeli oluşturmak. Bu kapsamda sürdürdüğümüz çalışmalarımızdan biri ise organik yumurta ve aynı zamanda yem ürünleri. Kurduğumuz şirketle yumurta üreticilerine yardımcı olduk. Daha evvelden yumurta üreticilerimiz mallarını satamıyorlardı. Hatta yaptığı işi bırakma durumundaydılar. Bizimle birlikte 10 bin tavukla yılda 3 milyon yumurta üretecek noktaya geldiler. Üreticilerimize organik sertifikalarını aldırarak paketlemelerine de yardımcı olduk. Müşterilerine modern işletme usulleriyle satışlarını sağladık. Bugünkü toplantımızda da üreticilerimize yarka konusunda destekte bulunacağımızı söyledik. Üreticilerimiz ile birlikte yeni hedefimiz 50 bin tavuğun olduğu bir işletme kurmak. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde Ordu organik yumurtanın merkezi olacak. Böylelikle doğduğu yerde doğan bir toplumu oluşturup aynı zamanda göçü de önlemek istiyoruz” dedi.

“BAŞKANIMIZ BİZE BALIK VERMEYİ DEĞİL, BALIK TUTMAYI ÖĞRETTİ”

Başkan Güler’in desteklerinin hiçbir yerde verilemeyecek bir nimet olduğunu söyleyen Yumurta Üreticisi Özer Sütçü, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in seçim öncesi vaatlerinin sözde kalmadığını bize verdiği desteklerle görüyoruz. Başkanımızın sözünün senet olduğuna inandık. Göreve geldiği günden bu yana çeşitli tarımsal faaliyetlere önem vererek vatandaşların ekonomik olarak kalkınmasını sağlıyor. Başkanımızın her söylediği sözün altına bizler de imzamızı atıyoruz. Ona sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz. Başkanımızın bize dağıttığı kazlar da yumurtlama dönemine girecek. Bizlere verilen kazların da dünyanın en iyi ikinci ırkı olduğunu öğrendik. Kaz yumurtalarının sadece bir tanesini 20 TL civarında satışı yapılıyor. Kaz yumurtası Türkiye’de de satışı olan bir yumurta türü. 100 tane kazdan aylık ortalama 700-800 tane yumurta yapsak bu 16 milyar para demek. Verilen bu destekler vatandaşlara hiçbir yerde verilemeyecek bir nimet. Sözün özü, başkanımız bize balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretti. Bize vermiş olduğu her türlü destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.