SON DAKİKA
Hava Durumu

-GENÇ” UÇAĞIN YAKITI BİZİM TEDAVİ PARAMIZ”

“Giresun’daki SMA hastası 2 yaşındaki Fatma Zehra bebek tedavi için yardım bekliyor. Fatma Zehra’nın sağlığına kavuşabilmesi için yurt dışında gen tedavisi olması gerekiyor. Fakat ailenin bunu karşılayacak hiçbir maddi imkanları yok. Devlet desteği olmadan ve sadece yurtdışında tedavisi olan diğer tüm SMA hastası çocuklar gibi Fatma Zehra da hayırseverlerden yardım bekliyor”

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2022 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2022 09:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
-GENÇ” UÇAĞIN YAKITI BİZİM TEDAVİ PARAMIZ”

-DEVLET MİLLETİNE EL AÇTIRMAZ…!

Ülke genelinde olduğu gibi Ünye de de ihtiyaç sahibi bir hasta yakını için elinde megafonla yöre insanlarından yardım toplayan vatandaşın çağrısı duyan insanları ve özelliklede de devlet yetkileri sizi üzmüyor mu?

“Giresun’daki SMA hastası 2 yaşındaki Fatma Zehra bebek tedavi için yardım bekliyor. Fatma Zehra’nın sağlığına kavuşabilmesi için yurt dışında gen tedavisi olması gerekiyor. Fakat ailenin bunu karşılayacak hiçbir maddi imkanları yok. Devlet desteği olmadan ve sadece yurtdışında tedavisi olan diğer tüm SMA hastası çocuklar gibi Fatma Zehra da hayırseverlerden yardım bekliyor”

Ünye cumhuriyet meydanında Fatma Zehra’nın tedavi parası toplamak için stant kuran kuzenlerinden Arif Genç” Biz devletimize düşman olmayalım ama… Devletimiz yurt dışındaki bir Türk hastayı uçakla getiriyor. O uçağın benzinine, mazotuna verilen para bizim SMA hastası evladımızın tedavisi için belki de fazla gelir. Ama ne acı ki, devletimiz adına milletimize hizmet etmekle yükümlü sevk ve idarecilerimiz, yurt dışından Türk hastaları tedavi edilmeleri için ülkemize getirirken, bizler gibileri mağdur üç kuruşa ihtiyaç duyan insanları da meydanlara kurdurduğu yardım toplama stantlarıyla millete el açtırarak dilendiriyor ”dedi.

Aziz Türk milleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sahibi Aziz Türk milleti Ünye Cumhuriyet meydanında bir süredir daha önceki SMA hastalarına olduğu gibi Giresunlu kızımız Fatma Zehra evladımızın yurt dışındaki tedavisi için yardım toplayan kardeşimizin yanındayız. Aziz Türk milleti tarafından seçilerek milletine hizmet etmekle görevli iktidar yetkililerine bir çift sözüm var. Dolayısıyla da devletin sahibi millette.

Millet önce kendi kıymetini bilecek ki seçtiği görev verdiği yetkililerde görev adına kendisine hizmet edecek yetkililerde seçenlere değer versin. Millet kendi değerini bilmediği müddetçe değil bu milleti doğuran kazanan babası ve annesi seçtikleri insanlar idareciler değer vermezler. Gelelim konumuza; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu dünya lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Millet kendi işini kendi görmeye kalkmasın sıkıntı yaşanır ama devlet olarak milletine hizmet etmek üzere seçilmişler bu millete hizmet etsinler diye Demokrasi ile Cumhuriyeti ilan etmişler. Ne demektir bu. Milletin kendi kendini idare etmesi. Bu güne kadar gözüktü ama özde değil sözde idare edildi. Neden? Çünkü millet seçtiği insanları, seçtim gereğini onlar yapsın diyor. Hâlbuki milletin asli görevi seçtikten sonra başlıyor.

Bir de, böylece devletin sahibi milletine karşı yapmakla yükümlü olduğu asli görevini devlet idarecileri olarak yapmadıkları gibi, işte Ünye Cumhuriyet alanında Giresun’daki yakını için elinde mikrofonla ne olur yardım edin diye yeğeni için para toplayan genç acı örneğinde olduğu gibi milletini milletine el açtırarak resmen dilendiriyor.

Ünye Moda TV olarak Ünye Cumhuriyet Meydanında Giresunlu hasta kızımız evladımızın tedavisi için yardım toplayan kardeşimizle beraberiz. Cumhuriyet meydanında devletin kurumu olan Ünye kaymakamlığının önündeyiz. Ünye Kaymakamlığının ve dolayısıyla Ordunun Valisine buradan sesleniyorum. Devlet varken millet milletine el açmaz. Sizler buradaki SMA hastası iki yaşındaki Zehra kızımızı muhtarlarımız vasıtasıyla evinde ocağında bulup millete meydanda el açtırmak yerine hasta evladımızı alıp ilgili kurumda tedavi ettireceksiniz. Asli göreviniz bu. Çünkü devletin eli milletten uzundur. Millet kendi derdine ve sıkıntısına yetişemeyeceği için devlet kurmuştur. Devlet dururken millet millete el açmaz, açmamalı.

Şimdi SMA hastası yeğeni için geldiği Ünye de meydanda stant açıp elinde mikrofonuyla halka ne olur yardım edin yeğenimiz kızımız kurtulsun diye yalvararak yardım toplayan Zehra kızımızın yakını olan kardeşimize soralım. O da sahibi olduğu yüce devleti ve devleti adına milletine hizmet etmek için göreve gelmiş ya da getirilmiş idarecileri dururken milletten yardım toplamaktan, millete el açmaktan memnun mu yoksa muzdarip mi öğrenelim…

RİZE’DEN BİZİ KOVDULAR

Arif Genç “bebek benim dayımın kızı. Şu an tam 2 yaşında. 8 aylıkken Bu hastalığı öğrendiler. Tabii bir çaresizlikle devletimizin idarecilerinden yardım toplama izni alarak ulaşabildikleri yerden illerde ilçelerde stant kurarak yardım kampanyasına başladılar. Öncelikle kampanyada sadece yardım toplayabilmek adına devlet yetkililerimizden yardım toplama izni almak için 6 ay hasta yeğenimizin hastalığını kanıtlamak adına mahkemeye yapılan başvuru sonucu çıkacak mahkeme kararını beklediler. Çünkü devlet politika olarak kampanyaya izin vermeyeceğini söyledi ve bu konuda  hasta yakını ailelerin açtıkları davalar örnek gösterilerek bütün ailelerin öncelikle kampanya için izin almaları istediler. Hasta yakınlarının 6 ay gibi bir süre beklemesi gerekiyor. Her kampanya 6 ay geç başlıyor. Hastalık devam ediyor. 2 yaşından sonra çocuğun vücudu bozulmaya başlıyor. İlacın tesiri azalmaya başlıyor. Tabii ki bu 6 ay çok önemli bir 6 ay. Aileler öncelikle burada mağdur ediliyor. İlaç verilmediği gibi devlet geç almasını sağlıyor. Sağ olsunlar Ordu ve Giresun Belediyesi Bize izin verdiler stant kurmamız için. Rize belediyesine gittik zabıta amiri bizi aradı izinleri aldık bütün belgeleri tamamladık ve bize size verebileceğimiz hiçbir yer yok. Rize de stant kuramazsınız gidin farklı illerde kurun. Bırakın yardım etmeyi bizi kovdular”dedi.

HABER: AHMET YENİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.