SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu kültürlü kavşaklar ordumuzun cıtasını yükseltecek

Ünye'mize yapılacak olan tüm yatırım ve hizmetlerin inşasında, şehrimizin Turizm Kimliği göz önünde bulundurularak yapılması gerekmektedir.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2020 14:38
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2020 14:38
Kaynak: Sabah
Bu kültürlü kavşaklar ordumuzun cıtasını yükseltecek

Bu kültürlü kavşaklar ordumuzun cıtasını yükseltecek 

Ünye'mize yapılacak olan tüm yatırım ve hizmetlerin inşasında, şehrimizin Turizm Kimliği göz önünde bulundurularak yapılması gerekmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyemizin Sanayi Sitesi Kavşak düzenlemesi hayati öneme sahip bir hizmettir. İkinci bir kavşak düzenlemesi için de HANBOĞAZI KAVŞAĞI 'na acil ihtiyaç vardır.

Sadece ilçemizde değil bölgemizdeki manevi değerlerin en başında gelen Yunus Emre İstirahatgahı İlimiz ve ilçemiz için önem arz etmektedir. Bu manevi değerimizi öne çıkarmak ve hak ettiği değeri vermek adına, HANBOĞAZI KAVŞAĞI düzenlemesini yapacak olan Ordu Büyükşehir Belediyemizin, kentimizin en önemli arteri olan bu kavşağı ÜNTİD olarak önerimiz olan KÜLTÜREL KAVŞAK modeli ile yapılmasını talep ediyoruz.

Hanboğazı Kavşağı, sadece şehir merkezine giriş değil, Tarihi İpek Yolunu 'nun Ünye'mizden dünyaya açıldığı kapısı mantığıyla bakılarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Kavşağın orta noktasına üç boyutlu Ünye Kalemiz, İpek Yolunu temsilen Kervan görseli ve Yunus Emre Parkında bulunan Yunus Emre Görselinin yönü türbe tarafını gösterecek şekilde yerleştirilerek, tarihi, turistik ve manevi değeri olan KÜLTÜREL KAVŞAK haline getirerek, önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olacaktır. Üç boyutlu görsellerin yapımında derneğimiz her türlü katkıyı sunacaktır. Aynı zamanda HANBOĞAZI'ndan Yunus Emre Tepesi yol ayrımına kadar olan yol boyunca Yunus Emre 'nin veciz sözlerinin olduğu nostaljik yazı tabletleri ile desteklenmesi yolumuzun da kimlik kazanmasına katkı sunacaktır. İlimizin bir çok kavşağında bulunan ve hiç bir anlam ifade etmeyen Led ışıklandırmalar da kaldırılarak görsel kirlilik ortadan kaldırılmış olacaktır. Benzer uygulamaları diğer ışıklı kavşaklarda yaparak şehrin kimliğine uygun olan; Fındık, Bal, Kibele, Şelale, Balık görselleri ile ciddi bir artı değer kazandırılmış olacaktır.

Ayrıca, Ünye'mizin batı yakası Çevre yolu sarmal Kavşağın Üntid olarak önerimiz olan KÜLTÜREL ve YÖNLENDİRİCİ projemizin hayata geçirilmesi kent turizmi açısından hayati önem taşımaktadır.

Bu konuda Üntid olarak her zaman Ordu Büyükşehir Belediyemizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

Dernek Sloganımız ;

Birlikte ORDU, Birlikte TURİZM...

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.