SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan güler: “yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı”

Başkan güler, yağışların ardından ekiplerin çalışmalarını denetlemek üzere ünye ve fatsa’da incelemelerde bulundu

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2021 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2021 12:45
Kaynak: Sabah
Başkan güler: “yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı”

Başkan güler, ünye ve fatsa’nın yanında

Başkan güler, yağışların ardından ekiplerin çalışmalarını denetlemek üzere ünye ve fatsa’da incelemelerde bulundu

Başkan güler: “yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı”

Ordu’nun fatsa ve ünye ilçelerinde etkili olan yağışların ilk anından itibaren sahadan yürüttüğü çalışmalarla olumsuzlukların en aza indirilmesini sağlayan ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, yağışlar sonrası yapılan çalışmaları da bir bir takip ediyor.

Ordu’da 13 ağustos cuma akşamı başlayan ve aralıklarla devam eden yağışlar, ilk gün itibari ile fatsa ve ünye ilçelerinde etkili oldu. Yağışların başladığı ilk andan itibaren çalışmaları sahadan yöneten ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler, ekiplerin koordinasyonunu ve planlı çalışmasını sağlayarak yağışlara karşı mücadele de özverili bir çalışma gerçekleştirdi.

Yağışların ardında da sahada olan başkan güler, ordu büyükşehir belediyesi ve oski ekipleri tarafından fatsa ve ünye ilçesinde aralıksız devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Bu kapsamda başkan güler’in ilk durağı fatsa oldu. Burada çalışma yapan büyükşehir belediyesi ve oski ekiplerini ziyaret eden başkan güler, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Başkan güler: “yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı”

Fatsa ilçesinde çok yoğun bir yağışla mücadele ettiklerini belirten başkan güler, tam bir ekip çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yağışlar sonrası da tedbiri elden bırakmadan çalıştıklarını ifade eden başkan güler, “yağışların ardından yapılan çalışmaları yerinde görmek için saha gezilerimizi sürdürüyoruz. Çok yoğun miktarda bir yağışla mücadele ettik. Çok şükür yönetilebilir bir durumdu. Yağışların ardından şuan ordu genelinde 310 iş makinası ve 420 personel ile çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda hem yapılan çalışmaları yerinde görüyor hem de kalıcı çözümler için yatırımlarımız devam ediyor. Şuana kadar önemli boyutlarda bir problem yok. Yalnızca bazı ilçelerimizde toprak kaymaları ve heyelanlar var. Günlerce yağan yağmur toprağı yumuşattı ve heyelanlar yaşandı. Buralarda da çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir belediyemiz ve oski ekiplerimiz ile fatsa ve ünye ilçelerimizde yaptığımız etkin çalışmalarla başarılı sonuçlar aldık. Yaptığımız çalışma tam bir ekip çalışmasıydı. Yağışların başladığı akşam saatlerinde sabah saat 05.30’a kadar sahada çalışmayı sürdürdük. Organizasyon ve koordinasyon açısından iyi bir ekiple çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“içme suyu hatlarındaki tahribatlar hızlı bir şekilde gideriliyor”

Fatsa’da aşırı yağışlar sonrası içme su hatlarında zararlar oluştuğunu ve oski ekiplerinin çalışmalarının devam ettiğini aktaran başkan güler, “aşırı yağışlar dolayısıyla içme suyu hatlarında bazı tahribatlar yaşandı. Fatsa’nın ayazlı bölgesinde yaşanan bu sıkıntının giderilmesi için oski ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kadar ağır bir yağış karşısında sistemlerimiz testten geçmiş oldu ve çok şükür gayet güzel bir koordinasyonla hem sorunları yönettik hem de çözüm ürettik” diye konuştu.

“ünye’de kalıcı çözümler üretiyoruz”

Fatsa ilçesindeki incelemelerini tamamlayan ordu büyükşehir belediye başkanı dr. Mehmet hilmi güler daha sonra ünye ilçesinde yağışlardan etkilenen alanları ve çalışma yapan ekipleri ziyaret etti.

Ünye’de yağışlardan etkilenen niksar caddesi’nde önemli bir çalışmanın devam ettiğini vurgulayan başkan güler, “ünye niksar caddemiz karadeniz’i iç anadolu’ya bağlayan önemli bir güzergah. Caddemiz son derece önemli ticari bir alan. Burada daha önceleri seller yaşanıyordu. Burada içi dolmuş çalışmayan 80’lik bakslar vardı. Şimdi yaptığımız çalışma ile 2 metreye 2 metre genişliğinde bakslarla alt yapıyı yeniliyoruz. Dolayısıyla yapılan çalışma ile suyun akışı rahatlayacak. Bu çalışma ile burada sele ve maddi zarara sebep olan sorunları kökünden çözmüş oluyoruz. Daha sağlıklı, modern şehircilik anlamına uygun çözümler üreterek sorunları çözmeye devam edeceğiz. Bu çalışmalarda da yine en önemli husus koordinasyon, iş bölümü ve aynı zamanda sıkı takip” şeklinde konuştu.

Büyükşehir tedbiri elden bırakmadan çalışmaya devam ediyor

Öte yandan ordu büyükşehir belediyesi ve oski ekipleri il genelinde 310 iş makinası ve 420 personel ile yağışlardan etkilenen alanlarda ve olası yeni yağışlarda olumsuzluk yaşanmaması adına 19 ilçede kritik bölgelerde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

 

 

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.