Hava Durumu

Ünye'ye Yakıştırılan OTOGAR!!!

Dönemin Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu tarafından yaptırılan ve dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Ünye’ye yaptığı hizmetlerden dolayı isminin “İdris Naim Şahin Ünye Otobüs Terminali” olarak verilmişti. 2014 yerel seçimleri ile büyükşehir belediyesi statüsüne geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilk icraat olarak Ünye’ye hizmetleri bulunan İdris Naim Şahin ismini tabeladan kaldırmak olmuştu.

Yapıldığı dönemde göz kamaştıran Ünye Şehirlerarası Otobüs Terminali, aradan geçen 9 yıl sonra bugün geldiği noktada bakımsız haliyle dikkatleri çekiyor. Şehirlerarası otobüs terminali olması nedeniyle şehre girişte insanları karşılayan terminal, Ünye’nin çevre yolu üzerinden Ünye’ye giriş yapan insanların mola verdikleri bir yer olması nedeniyle şehrin kalitesine de vurgu yapan bir tesis olma özelliği taşıyor. Ne yazık ki, son günlerde terminalin aydınlatılmasında kullanılan aydınlatma lambalarının yanıp-sönerek adeta disko topu görüntüsü vermesi üzerine vatandaşlarda göz yoran bir tablo sergiliyor olması gelen yolcular tarafından da hoş karşılanmıyor. Aydınlatma sisteminde bulunan lambaların çoğunun bozuk olması ve sürekli yanıp/sönerek gözleri yormasıyla, hem terminal çalışanları hem de gelen yolcular geçici bir rahatsızlık yaşıyor.

Devlet sahil yolu yönünde bulunan bilgilendirme tabelası görevini yaparken, terminal girişinde bulunan devasa tabelanın giydirme yapılmayarak, boş bırakılması ve içindeki ahşap malzemenin dışa sarkarak çirkin bir görüntü oluşturması, şehrin bir bakıma kimliği olan terminalle Ünye’nin kimliğine de zarar veriyor gibi görünüyor.

HABER / ÜNYE VİZYON

Oluşturulma Tarihi: 21 Ocak 2023, Cumartesi 16:44
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
DİĞER İÇERİKLER
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.