Hava Durumu

Tuvalet Evlerin, İş Yerlerinin ve Şehirlerin Aynasıdır İdareciler

Tuvalet Evlerin, İş Yerlerinin ve Şehirlerin Aynasıdır İdareciler…

Tuvalet evlerin, işyerlerinin ve şehirlerin olmazsa olmaz en önemli ihtiyaç giderme yeri ve aynasıdır seçilmiş ve atanmış idareciler…
Ünye toplamda 130 bin nüfuslu birinci sınıf bir ilçe…Ünye merkez de 1980’li yıllara kadar abartısız adım başı tuvalet vardı. Ama  insanoğlunun en önemli ihtiyaçlarından olan tuvalet sayısı kendinden başkasını düşünmeyen Ünyeli idarecilerin basiretsizliği yüzünden Ünye merkezde eskiye oranla yok denecek kadar azaldı.
En azından her caminin olduğu gibi Orta Yeni Caminin orta çarşı caddesi üzerinde bay bayan terzisi rahmetli Keleşoğlu ve Ünye’nin sayılı fotoğrafçı esnaflarından rahmetli Hüseyin Keleşoğlu beyefendinin işyerinin bitişiğinde bay ve bayan tuvaleti vardı. 
Orta çarşıyı düzenleyen dönemin belediye başkanı İsmail Cerrahoğlu tarafından caminin çevresindeki duvar ile birlikte tuvaletlerde yıkıldı. Bu yıkımı fırsat bilen ve kendinden başkasını düşünmeyen yöre esnafları tuvalete bir şekilde karşı çıktıkları için yıkılanın yerine yeni bir umumi tuvalet yapılmadı yada nasıl değerlendirirseniz değerlendirin yapılamadı. 
Ama aradan geçen zaman içerisinde kazancılar caddesinde, yani orta yeni camiin hemen burnunun dibinde  evi olan ve işyeri olan  rahmetli Bisikletçi Ahmet amcanın yeri tuvalet yapıp işletilmek üzere hemde camiye faydası olur inancıyla kirsaya verildi.Tuvalet  bay bayan için inşaa edildi.Bir süre işletildi. Ama serbest ticaret çok zor olacak ki  arzulana verim alınamayınca  tuvalet yıkılarak bir başka işletmeciye bir başka iş dalında kiraya verilerek orta çarı yine tuvaletsiz bırakıldı.Buradan sesleniyoruz Ünyenin seçilmiş ve atanmış sevk ve idarecilerine  orta çarşıyı tuvaletsiz bırakmayın.

Oluşturulma Tarihi: 2 Ocak 2023, Pazartesi 16:08
Güncellenme Tarihi: 2 Ocak 2023, Pazartesi 16:08
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
DİĞER İÇERİKLER
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.