Hava Durumu

İnkur Ortaokulunda Öğrenciler Soğuktan Donuyor İdareciler…!

İnkur Ortaokulunda Öğrenciler Soğuktan Donuyor İdareciler…!
Azami 500 öğrenci kapasiteli Ünye merkez İnkur Ortaokulunda halen daha buz gibi okulda ve sınıflarda öğrenim görmeye devam eden 100’zün üzerindeki öğrenci kısa sürelide olsa bakım onarım nedeniyle elektriğin kesik olduğu var olan  Jeneratörün  arızalı (patlak) olduğu için çalışmadığından dolayı donuyor Ünye’nin seçilmiş ve atanmış idarecileri bu vahim durumu siz görmeyeceksiniz de ya kim görecek…!?


Edinilen bilgiye göre yaklaşık 3 gün önce emekli devlet memuru ve halen daha emlakçılık yapan yöre sakini Hasan Alp kardeşimizin  Köyümüdeki İnkur Ortaokulunda öğrenciler çatısı bacası akan ve okulda ve sınıflarda soğuktan donuyor ders yapamıyorlar bu konuyu araştırıp haber yapın kamuoyu İnkurda öğrencilerin ne şartlarda eğitim aldıklarını görsünler diye Ünye Moda Tv’ye yaptığı ihbar üzerine  olay yerine giderek yapılan kısa süreli inceleme araştırma sonucu olayın doğruluğunu bizzat gördüğümüz yöre sakini eski iş insanlarından Davut Ateş kardeşimize olay yerinde mikrofon uzatarak olayı kendi ağzın dinlemek ve kamuoyu ile paylaşmak istedik.
Eski iş insanlarından  İnkurlu yöre sakini Davut Ateş “bu okulu buraya kazandırmak için ne çileler çektik. Bu okul Ünye merkeze Hamidiye mahallesine gidecekti dönemin bakanı Sayın Şükrü Yürür beyin gayretleriyle ama biz yöre sakinleri olarak devreye girdik ve buraya ormanın içine bu okulu yaptırmayı başardık. Bu okuldan düne kadar mezun olan öğrencilerden savcı çıktı, mimarlar mühendisler çıktı.Ama bugün bu okulun çatısı bacası akıyor,Sağı solu her tarafı berbat bakımsız.Öğrenciler veliler hattat idareciler dahi soğuktan şikayetçi.Okul ve sınıflar buz tutmuş.Öğrenciler sınıfta parekeleriyle ders yapıyor yine de soğuktan donuyor” dedi.

Davut Ateş” Ünye merkez İnkur beldesinde son 25 yıldır eğitim öğretim faaliyetini bir şekilde sürdüren asgari 500 öğrenci kapasiteli Ortaokulda eğitim almaya devam eden 100 dolayındaki ana kuzusu öğrenci kısa süreliğine de olsa bakım nedeniyle elektriğinde kesik olduğu sobaların yanmadığı aynı zamanda var olan jeneratöründe patlak ve arızalı olduğu  okulda ve sınıfta parkeleriyle buz gibi ortamda ders yaparak yarınlara hazırlanan öğrenciler donuyor.  Ünye’nin seçilmiş ve atanmış idarecileri, iktidar mensubu siz Ünyeli seçilmişler ise gönül almak için okul dışındaki oy deposu evleri ve aileleri ziyaret ederek vakit geçirip buradaki önemli sorunu görmezden geliyorsunuz. Tabii sadece size değil sitemim muhalefet partileri de buradaki özel ve önemli sorunu görüp gereğini yapmalı.

Bugün öğrenci sayımız 500 öğrenci kapasiteli İnkur orta okulumuz da düştü ise kusur Ünye merkezde var olan ekonomik ve sosyal kültürel imkanlar nedir bunlar spor sahaları,spor kulüpleri,okulları,eğitim amaçlı kursların yokluğu bunların hepsi Ünye merdekze olduğu için velilerimiz haklı olarak İnkur’dan kalkıp Ünye ye yerleşerek okulumuzun öğrenci sayısının düşmesine okulumuzun da kaderiyle baş başa kalmasına sebep oldular.Bu sosyal ve kültürel etkinliklerin inkurda olmayışı ve yapılamayışı yüzünden okulumuzun öğrenci sayısı düşmüştür diyen Ateş ” Ünyenin seçilmiş ve atanmış idarecilerini Buz tutan İnkur Ortaokuluna bakarak okulumuzu ve öğrencilerimizi donmaktan kurtarsınlar” dedi.

Oluşturulma Tarihi: 5 Ocak 2023, Perşembe 15:14
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
DİĞER İÇERİKLER
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.