Hava Durumu

Çiftçi Cazır” Ordu  Neden Hayvan Dağıtıyor,Ünye Neden Toplatıyor” 

Çiftçi Cazır” Ordu  Neden Hayvan Dağıtıyor,Ünye Neden Toplatıyor” 
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyen Ünyeli 48 yaşındaki  çiftçi Mustafa Cazır,Ordu Büyükşehir Belediyesi muhtelif türden büyük ve küçükbaş hayvan dağıtarak hayvancılığı yaygınlaşmasıyla devletin sahibi milletin hayatını kolaylaştırmaya çalışırken,Ünye belediyesi hakkınızda şikayet var diyerek kapısını çaldığı Gölevi Mahallesinde yirmi yıllık çiftçi 80 dönümlük arazi üzerinde   hayvancılık faaliyetini sürdüren ve yöredeki seçilmiş ve atanmış devlet yetkilileriyle talep eden yöre insanlarının et süt yoğurt gibi temel gıda maddesi ihtiyaçlarını karşılayıp geçimin temin eden Mustafa Cazır’a sen burayı 30 Ağustos 2023 gününde tahliye edeceksin diye kapatmak için zorluyor,buralar da ranta mı açılacak acaba diye aklımdan geçmiyor değil  tabii  anlamak mümkün değil “dedi.…!
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler yöre insanlarının huzur ve güven içerisinde yaşamaları için ülke geneline olduğu gibi Ünye de ve orduda Hayvancılığın yaygınlaşıp geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla koyun, keçi kaz büyük ve küçükbaş hayvan dağıtarak insanların sosyal ve ekonomik yönden kazanım elde etmek suretiyle hayatını kolaylaştırmaya çalışırken, diğer yandan Ünye belediyesi Ünye Gölevi mahallesinde son 20 yıldır ve halen daha hayvancılık yaparak geçimini sağlayan çiftçi Mustafa Cazır’a hayvanlarını bu alandan tahliye etmesi için tuttuğu zabıtla 30 Ağustos 2023 gününe kadar süre tanıyor. İşin tahliye etmediği takdirde cezalandıracağını söylüyor.
Şimdi Bu belediye yetkililerinin hangisi doğru yapıyor,hangisi yanlış yapıyor biri bize söylesin diyen Çiftçi Mustaf Cazır,siz söyleyin biz şimdi ne yapalım “dedi. 
 Konuyla ilgili bilgi veren Çiftçi 48 yaşında evli biri kız ikisi erkek üç evlat sahibi  Mustafa Cazır,Ünye belediyesi zabıta müdürlüğü yetkilileri şikayet üzerine işletmemize geldi.Size bir hafta süre veriyoruz, bir hafta sonunda burada yaptığınız hayvancılığı tahliye edeceksiniz diyerek tuttukları zaptı ben evde değildim eşime imzalatmışlar, bende olayı haber alır almaz Ünye belediyesine gittim. Yetkililer ile görüştüm sana 30 Ağustos 2023’e kadar süre veriyoruz. Bu zaman içerisinde burada yirmi yıldır ve halen daha yapmaya devam ettiğin hayvancılığa son vereceksin dediler” dedi.
Çiftçi Mustafa Cazır benim mesleğim çiftçilik hayvancılık ben başka bir iş yapamam.Bu işi kapatınca benim işimi kapatmama sebep olan Ünye belediyesi başta olmak üzere ordu büyükşehir belediye yetkililerinin kapısına dikilerek iş vermelerini isteyeceğim ”dedi.
Ben diyecektin siz söylediniz diyen Çiftçi Mustafa Cazır”Devletin sevk ve idarecilerinin asli ve insani görevi devletin sahibi bizlerin hayatını kolaylaştırmak olduğu halde  bizler tarafından seçilmiş ve atanmış idareciler işimizi elimizden alarak hayatımızı zorlaştırmaktadırlar ”dedi.

Oluşturulma Tarihi: 25 Temmuz 2023, Salı 16:38
Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2023, Salı 16:38
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
DİĞER İÇERİKLER
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.