SON DAKİKA
Hava Durumu

TMVFL Başkan ve yönetimi Ünye’de

TMVFF Başkanı Kenan Gürsu ve yönetimi Karadeniz ziyaretleri kapsamında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ASKF Başkanvekili ve TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Ülgen ve Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 22.07.2020 16:01
Haber Güncellenme Tarihi: 22.07.2020 16:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
TMVFL Başkan ve yönetimi Ünye’de

Türkiye MasterlerVeteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu ve yönetimi Karadeniz ziyaretleri kapsamında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ASKF Başkanvekili ve TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Ülgen ve Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır ile bir araya geldi.

Ünye’de bir restoranda sabah kahvaltısına bir araya gelen Ünye Kaymakamı Güney ve TMVF yönetimi ile TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Ülgen ve Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır ve eski Milli futbolcu ve TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Sözkesen Ünye’de sporun geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulundular.

İleri bir tarihte Ünye’ye yine geleceğim

Kahvaltı programında konuşan, Ünye’de olmaktan ve gördükleri ilgi ve yakınlıktan memnuniyetini ifade eden Türkiye MasterlerVeteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e teşekkür etti.Gürsu, ayrıca, ileri bir tarihte Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'i makamında ziyaret ederek Ünye'de spor ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulunacağını ifade etti.

Kaymakam Bey’in veteran seviyesinde futbol oynadığını duymak bizi memnun etti

Kahvaltıda konuşan TMVFL Başkanvekili Mustafa Ekşioğlu, “Ünye’de  sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok mutluyuz. Sayın Kaymakamımızın veteran seviyesinde futbol oynadığını duymak bizi çok memnun etti. Biz Türkiye MasterlerVeteranlar Futbol Federasyonu yöneticileri olarak Türkiye çapında konferanslara ve bölgelerimizdeki takımları ziyarete gidiyoruz. Ünye’ye daha önce de gelmiştik. Daha önce de sohbetlerimiz olmuştu. Bizim Milli Karmamız, Federasyonun Milli Karması ile Ünye’de yabancı Milli karmalarla 4’lü bir karşılaşma oynamıştı ve Türkiye’de bir ilk olmuştu. Çok güzel günler geçirdik. Kaymakamımızın spora destek olduğunu biliyoruz buna da şahidiz.”dedi.

Spor bütün kötülükleri örten bir dal

TMVFMilli Karma Sportif Direktörü Güvenç Kurtar, “Sayın Kaymakamımız sporun içinden gelen biri olarak spora destek vermesi bir spor adamı olarak beni çok mutlu etti. Spor bütün kötülükleri örten bir dal. Gençleri kahve köşelerinden, bilgisayar oyunlarından uzak tutan, uyuşturucunun ilkokullara kadar düşen bir uyuşturucu trafiği var. Bunlardan kurtulmak için çocukların spora, sanata ve bilime eğilmesi gerekiyor. Bunlardan da en önemlisi spor. Bu noktada mülki amirlerimizin buna önem vermesi bizi mutlu ediyor.”dedi.

17 takımla başlandı, 80 takıma çıktı

TMVFL Bölge Temsilciler Kurulu Başkanı Ali Şahin, “TMVF 2014 yılında kurulmuş bir federasyon. 17 takımlı bir ligde başlamış oldu. Bugün ise 80 takımın üstüne çıkması Türkiye’de bu işine ne kadar ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Murat Ülgen kardeşimize teşekkür ediyorum.  Uzun yıllardır destek veriyor. Geçen yıl Milli karmamızı Ünye’ye getirdik. Kendileri ile beraber oynamıştık.”dedi.

Sağlıklı toplum için spor olmazsa olmaz

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise, “Veteranlarla ilgili Federasyonun her gün gelişmesi takımların ve oyuncuların artması son derece önemli.  Veteranların yapmış olduğu aktiviteler, sportif çalışmalar birçok şeyin alt yapısını oluşturuyor. İstişarenin önünü açıyor, bilgi alışverişinin bir şeylerin olgunlaştırılmasının hem zihinsel hem de fiziksel altyapısının, zihinsel altyapısının, hukuksal alt yapısının hem de sermaye alt yapısının oluşmasında bir fırsat sunuyor. Ünye’nin yetiştirdiği çok değerli futbolcular var. Sağlıklı toplumların yetişmesi için çok geniş kitlelere hitap eden spor alt yapısını oluşturmak ve toplumun geniş kesimlerini spor ile buluşturmak ve bu vesile ile de sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sağlamak çok önemli. Spor hem bedensel hem ruh sağlığımız hem de toplumsal sağlığımız için olmazsa olmazımız. İnsanlara kaliteli konut, kaliteli hastane inşa ettiğimiz kadar, kaliteli okul ihtiyacını giderdiğimiz, yol yaptığımız kadar artık yeşil alanlara ve sportif faaliyetlerini gerçekleştireceği alanlara imkan sağlamalıyız.

 

Program Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, TMVFL Başkanı Kenan Gürsu, TMVFL Bölge Temsilciler Kurulu Başkanı Ali Şahin, TMVFMilli Karma Sportif Direktörü Güvenç Kurtar, ASKF Başkanvekili ve TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Ülgen, Ordu ASKF Başkan Adayı Metin Kır ve eski Milli futbolcu ve TMVF Milli Karma futbolcusu Murat Sözkesen’in katılımı ile gerçekleşti. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.