SON DAKİKA
Hava Durumu

ORDU SLOVENYA SPOR DOSTLUK KÖPRÜSÜ

Ordu Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Proje Ekibi Eğitim İçin Gittikleri Slovenyadan Ordu’ya Dönüyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2024 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2024 16:23
Kaynak: IGF
ORDU SLOVENYA SPOR DOSTLUK KÖPRÜSÜ

Ordu Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Proje Ekibi Eğitim İçin Gittikleri Slovenyadan Ordu’ya Dönüyor.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen engelli bireylerin sosyal entegrasyonu destekleyerek engelli bireyleri sporla buluşturmayı amaçlayan 2023-1-TR01-KA182-SPO-000120438 numaralı "Engelli Bireyler için Grassroots Yüzme Sporu" projesi 10 katılımcıyla 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında Slovenya’da bulunan Swimming Club Velenje (Plavalni klub Velenje) tamamlandı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü proje ekibi, Slovenya'da bulunan Swimming Club Velenje kurumunda iş başı gözlem faaliyeti eğitim programını tamamladı. Ulusal Ajans Proje ekibi olarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Spor Hizmetleri Müdürü Ömür Çağlıyan, Spor Şube Müdürü Hacer Figen Yılmaz, Proje Koordinatörü ve Spor Uzmanı Bünyamin Akyüz, Adem Aykul ve Aykut Arıkan, Antrenörler Onur Özkan, Olcay Tercan, Mahmut Altun ve Erasmus+ Proje danışmanı ve tercüman Aslı Çelik yer aldı.

"Grassroots Yüzme Sporu" projesi, rehabilitasyon ve sosyal entegrasyonu destekleyerek engelli bireyleri sporla buluşturmayı amaçlıyor.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç,“ "Grassroots Yüzme Sporu" projesi kapsamında çok verimli bir eğitim süreci geçirdik. Ulusal Ajans kapsamında bizleri destekleyen proje koordinatörümüze, antrenörlerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Burada edindiğimiz bilgiler ile toplumda önemli bir yer sahibi olan engelli bireylerimize yönelik spor faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Ordu Valiliğimize, Ulusal Ajansa teşekkür ederiz.” dedi.

Proje ekibi, engelli bireylerin daha sağlıklı yaşam sürmelerini, yeni beceriler geliştirmelerini ve yerel topluluklarla daha etkileşimli hale gelmelerini desteklemek adına uygulanacak yöntemlerde engelli bireyleri spora dahil etmeyi hedefliyor.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.