SON DAKİKA
Hava Durumu

Hem il oluyor hem de 3. Lig’e çıkıyoruz!

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Osman Karayiğit, Ünye il olup bir üst lige çıkarken sportif anlamda Ünye’nin bir üst lige çıkacağını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2023 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2023 15:38
Kaynak: IGF
Hem il oluyor hem de 3. Lig’e çıkıyoruz!

Karayiğit, 3. Ligde mücadele eden Ordu 1967 Spor’u alıp ismini değiştirip Ünye’yi 3. Lige taşıyacaklarını söyledi. 

52 Orduspor ile Orduspor 1967’nin birleşmesi için görüşmeler başladı. Lige dernek statüsünde olan 52 Orduspor ile devam edileceği belirtiliyor. Anonim Şirket statüsünde olan Orduspor 1967'nin isim hakkı Bal Liginde mücadele eden Ünyespor 1957 takımına verilecek. Orduspor 1967 A.Ş., Ünye ismiyle 3. Lig'e devam edecek.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Osman Karayiğit ve Orduspor 1967 yönetimi bu konudaki görüşmelerini sürdürüyor. 

Birleşme ve Orduspor 1967 A.Ş.'nin Ünye'ye verilmesi konusunun kısa sürede tamamlanması bekleniliyor. Ayrıca, 52 Orduspor'un Şükrü Bodur Başkanlığında daha geniş kapsamlı bir yönetim oluşturacağı da belirtiliyor.

Karayiğit: Hem il oluyor hem de 3. Lig’e çıkıyoruz

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Osman Karayiğit, Ünye il olup bir üst lige çıkarken kendisi de sportif anlamda Ünye’yi bir üst lige çıkaracağını belirterek, 3. Ligde mücadele eden Ordu 1967 Spor’u alıp ismini değiştirip Ünye’yi 3. Lige taşıyacağını söyledi.

Yakında bu iş bitecek

Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Osman Karayiğit şunları söyledi; 

 “Ordu 1967 Spor Kulübü’nü Ünye’ye almak için çalışıyoruz. Yaklaşık 1 aydır görüşmelerimiz devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’nın girişimleri beni de devreye sokmaları ile birlikte Ünye’ye almak için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Şuanda fiyat konusunda tam olarak netleşemedik. Ama 3-5 günlük bir zamana ihtiyacımız var. Görüşmeler devam ediyor. 

Ünye ismi ile 3. Lig’de oynayacağız

1957 Spor 3. Lig’de ve bu takım bir Anonim Şirket. Şirket devralacağız. Bunu devraldıktan sonra ismini Ünye olarak değiştireceğiz ve ismi Ünye’nin adı olacak ve 3. Lig’de oynayacağız. Ünye 1957 Spor’u da Ordu’nun farklı bir ilçesine devredeceğiz.  Ünye 3. Ligde oynarken dışarıdan Ünye’ye çok yatırım olur. Federasyon Ünye stadına ve bu bölgeye çok yatırım yapar. Bizde 3. Ligde olmasını istiyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. Bu süreçte yakın bir zamanda tamamlanıp resmi olarak açıklamamızı yapacağız. 

BAL’dan 3. Lig’e çıkmak çok zor

Yaklaşık 10 yıldır BAL ligindeyiz ve BAL’dan 3. Lige çıkmak çok zor. Ayrıca maliyetleri çok yüksek. Geçen yıl ki bir sezonun maliyeti 9-10 milyon TL’ydi. Bu yıl çok daha yüksek olacak. Ordu 1967’yi aldığımızda Ünye’yi bu sezon 3. Ligde oynatacağız. 

Çifte mutluluk yaşayacağız

Ünye’nin il olması söz konusu ve bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Bizde Ünye’nin il olmasından dolayı 3. Ligi istiyoruz. Büyük bir ihtimal il oluyoruz, il olurken de 3. Lige çıkacağız. Bir yandan kent olarak il olup bir üst lige çıkarken bir yandan da sportif anlamda da bir üst lige çıkarak çifte mutluluk yaşayacağız. Görüşmeler şuanda gayet olumlu gidiyor. Görüşmelerimiz Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, Ordu 1967 Spor Kulübü ve ben olmak üzere dördümüz arasında devam ediyor.” 

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.