SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Tamtürk “Para Araç,Biz Bu İşi Para İçin Değil Para İle Yapıyoruz” 

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, bir takım oluşturarak bu yıl Ordu 2. Amatör Küme’de mücadele edeceğiz”dedi. 

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2023 16:11
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2023 16:11
Kaynak: Ahmet YENİN

Başkan Tamtürk “Para Araç,Biz Bu İşi Para İçin Değil Para İle Yapıyoruz” 

Ünye Futbol Kulübü kurucu ve başkanı eğitimci Metin Tamtürk  Ünye Yüzüncüyıl Sosyal Tesisinde 30 Aralık 2023 Cumartesi günü saat.10.00’da düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Kulüp yönetimini Ünye Kamuoyuna tanıttıktan sonra yaptığı açıklamasında ”Yetiştirdikleri birçok sporcuyu profesyonel kulüplere gönderdiklerini ve bundan büyük keyif aldıklarını söyledi. 
Yetiştirdikleri birçok sporcuyu profesyonel kulüplere gönderdiklerini söyleyen Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, bir takım oluşturarak bu yıl Ordu 2. Amatör Küme’de mücadele edeceğiz”dedi. 

Ünye Futbol Kulübü As Başkanı Mustafa Duman idaresinde bir takım oluşturduklarını belirten Kulüp Başkanı Metin Tamütrk, bu yıl Ordu 2. Amatör Küme’de mücadele edeceklerini belirtti. 
Kulüp Başkanı Tamtürk’ün yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “ Mustafa Duman - Asbaşkan (A Takım Sorumlusu),  Şinasi Gür - Genel Sekreter,  Mine Duman - Başkan Yardımcısı (Kız Takımı Sorumlusu),  Murat Uygun - Başkan Yardımcısı,  Fatih Çat - Başkan Yardımcısı, Tarık Yıldırım - Başkan Yardımcısı,  İrfan Fıkıl - Başkan Yardımcısı, Mustafa Güllü-Başkan Yardımcısı, Ahmet Çağlar Yeşilyurt-Başkan Yardımcısı, Okan Kılıçarslan - Başkan Yardımcısı , Ahmet Büyüksarı - Başkan Yardımcısı
Kulübümüz bugün sadece Ünye’de, Ordu’da ve Karadeniz Bölgesinde değil Türkiye’de tanınan, bilinen, saygı görün bir altyapı kulübü. Bu noktaya gelmek tabi ki kolay olmadı. Çok meşakkatli yollardan geçtik, belirli bir noktaya geldik. Bu noktadan sonra yolumuza devam edebilmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. 
TFF’nin U11’den U19’a kadar tüm kategorilerde mücadele ediyoruz diyen Başkan Tamtürk”Amacımız yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber Ünye’mizdeki çocuklarımızı futbol adına yetiştirerek geleceğe taşımak. Onların hayatına dokunmak ve onların iyi bir birey, iyi bir vatandaş ve iyi bir sporcu olmaları noktasında yardımcı olmak. Yaptığımız iş basit bir iş değil. TFF’nin düzenlemiş olduğu U11 alt yaş guruplarından U19’a kadar olan bütün kategorilerde mücadele ediyoruz. Bunu yapabilen Ordu’daki sayılı kulüplerden biriyiz. Bizim 8 tane altyapı gurubumuz var. Takımlarımız Fatsa ve Ordu’da müsabakalara gidiyor. İl Şampiyonu olduğumuzda Türkiye Şampiyonalarına gidiyoruz. Bu anlamda çok büyük bir yükün altındayız. Bu noktada yönetim kurulu arkadaşlarımız, velilerimiz, Ünye’mizde bize her zaman destek olan iş insanı güzel dostlarımız sayesinde bir yere geldik. 
Ünye Futbol Kulübü (ÜFK)2. Amatör Küme için A Takımı kuruyor 
Biz artık kendi çocuklarımızla bir A takım yapma düşüncedeyiz. Bu yıl 2. Amatör Küme’de mücadele edecek bir A takımı yapacağız. Amacımız 1. Amatör Küme’ye çıkmak. 1. Amatör Küme’de nasıl mücadele etmemiz gerekiyorsa, hedeflerimiz ne olacaksa ileriye dönük kendi içimizde bazı planlarımız var. Çok iddialı konuşmak istemiyorum ama bu A takımla ilgili geleceğe yönelik ses getirecek bazı düşünce ve planlarımız var. Ünye Futbol Kulübü sadece bir altyapı kulübü olmaktan çıkacak. Bir A takımı olan bir kulüp olarak yoluna devam edecek”dedi. 
Tamtürk”Önemli profesyonel kulüplere transferler yaptık “
Bugüne kadar yetiştirdiğimiz çocuklarımızın bazılarını Türkiye’de başta Trabzonspor, Giresunspor, Boluspor gibi önemli profesyonel kulüplere transfer ederek gönderdik. Onların önlerini açtık. Gidemeyen burada kalan çocuklarımızı da A takımımızda değerlendirerek onları da futboldan koparmamış olacağız. A takımımızla ilgilenecek olan Kulübümüz yönetim kurulu üyesi As Başkanımız Mustafa Duman bey olacak. 
Kız takımı oluşturduk, hazırlıklarını yapıyorlar
Artık kızlarımızın da futbola bakış açısı farklı. Kızlarımızdan bize çok talep geldi ve bu yıl kulübümüzde kız takımı oluşturduk, hazırlıklarını yapıyorlar. Bu yıl alt yaş guruplarında kızlarımız da bu maçlara çıkacak. Onlarda büyüdükçe onlarla da zamanı geldiğinde A takım seviyesinde mücadele edeceğiz diye düşünüyorum. 
Hedefimiz bu yıl U15’te Türkiye derecesi yapmak 
Bu yıl U15 liginde hedefimiz Türkiye finallerinde derece yapmak. Ordu’ya bir şampiyonluk kupası getirmek. Hem başarılı olacağız hem şampiyonluklar yaşayacağız. Çocukları motive edeceğiz. Hem de Scout ekipleri tarafından izlenecek. Yani hem sporcu yetiştireceğiz hem de başarılı olacağız. Bizde ikini de düzgün bir şekilde götürdüğümüzü düşünüyorum. Çünkü 4 yıl önce Trabzonspor’a verdiğimiz sporcumuz bugün Trabzon A takımı ile antrenmanlara çıkıyor. Yine sporcumuz Muhammad Talha Çat Bursa’ya profesyonel takıma imza attı. Bunlar bizim gururumuz. Yine bir futbolcumuz Giresunspor’a gitti. Fatsa Belediyespor bugün 3. Lig’de mücadele ediyor. Bugün Fatsa Belediyespor’un alt yapısındaki çocukların bir çoğu bizim gönderdiğimiz çocuklar.  Terme’de de oynayanlarımız var. Yani şuanda bir çok çocuğumuz dışarıda.Yani Ünye dışında top koşturuyor.    
Kulüp Başkanı Tamtürk”Ordu’da tribünü olmayan tek ilçeyiz “
Ünye’de tribünümüz yok bizim. Ordu ilinde tribünü olmayan tek ilçe Ünye. Daha önce Ordu ilinde ışıklandırması olmayan ilçe Ünye’ydi. Belirli mücadeleler sonrası  ışıklandırma yapıldı. Ama tribün yapılmadı.
Ünye’nin dışına çıkan tek amatör kulüp biziz
Bugün Ünye’nin dışına çıkan tek amatör kulüp biziz. Antalya’da, İzmir’de ve Türkiye’nin neresinde turnuvalar varsa oralara katılıyoruz. Gürcistan’dan davet geldi. İnşallah oraya da katılmak istiyoruz. Çocuklarımızı yurt dışına çıkarmış olacağız. Yine İzmir Altınordu kulübünden davet aldık. U13-14 yaş gurubuyla gelin sizi misafir edelim, ağırlayalım diyorlar. İnşallah oraya da gideceğiz. Yani Ünye Futbol Kulübü bir marka bir değerdir. Bu değeri biz dışarı da fazlasıyla görüyoruz, yaşıyoruz. 
Ünye’de spor anlamında çok büyük bir potansiyel var. Çok yetenekli çocuklarımız var. Ünye’de fındık fabrikalarımız var. Az ileride çay fabrikaları var. Biz de istiyoruz ki futbol lig fabrikası olalım. Bacamız türüyor biz üretiyoruz, gönderiyoruz, çocuklarımızı gönderiyoruz. İnşallah bundan sonra daha güzel işlere imza atarız. 
Bizim için Ünye’de yanlış bir algı yaratılmaya çalışılıyor 
Bizim bir Futbol Okulumuz bir de Kulübümüz var. Futbol Okulumuzda 5-13 yaş arası çocuklarımızı futbolla tanıştırıyoruz. Buradaki amacımız hafta sonları çocuklarımız evde kalmasınlar. Telefon, tablet, bilgisayardan kalksınlar hareket etsinler. Bu anlamda çocuklarımıza spor anlamında bir çalışma olsun. Çocuklar orada eğlenirlerken yetenekli gördüğümüz çocukları oradan alıp lisans çıkartıp Cevizdere’deki büyük sahalarda antrenmanlara alıyoruz. Yani Futbol Okulu ayrı, kulüp ayrı. Futbol Okulunda halı saha başka birine ait olduğu için biz onu cumartesi-Pazar günü kiralıyoruz. Aynı zamanda oradaki antrenörlerimiz için velilerimizden belirli bir ücret alıyoruz. Bu ne yazık ki dışarıda farklı anlatılıyor. Ünye’de şöyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor; biz bu işi para için yapıyoruz ve bu işten para kazanıyoruz diye bir algı yaratılmaya çalışıyor. Ben 23 yıllık beden eğitimi öğretmeniyim. Bu işe gönül vermişim. Benim babam Ünye’de inşaat işi ile uğraşıyor. Babam bana ne uğraşıyorsun oğlum öğretmenliğini yap diyor. Ama biz bu işi sevdiğimiz için yapıyoruz, gönül verdiğimiz için yapıyoruz. Para için değil para ile yapıyoruz. Yani para bir araç burada.  
Ünye’miz ve Kulübümüz adına çok güzel başarılara imza atacağız 
Ünye Futbol Kulübü’nün kuracağı A Takım ile ilgilenecek Kulüp As Başkanı Mustafa Duman, “ Yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösteren Ünye Futbol Kulübü gerek okul gerekse amatör ligdeki U11’den U16’a kadar ki liglerde başarı gösteren oyuncularımıza ileride profesyonellik adına yapılacak en güzel şeyin bir A Takımı kurulması olduğuna yönetim kurulu olarak karar verdik. Bu kararı da faaliyete geçirmeye çalışıyoruz. Ünye’miz ve kulübümüz adına çok güzel başarılara imza atacağız. Ünye’mize ve kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.