SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Narin” Üstlendikleri Görevin Hakkını Verecek Yönetimimiz var”

1957 Ünye Spor Kulüp Başkanı Murat Narin yaptığı basın açıklamasında Üç yıldan uzun süredir Ünye’de ikamet ediyorum. Spora önemli ölçüde geçmişim var ben aslında Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmeni mezunuyum Ama farklı alanda iş yapıyorum “

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 09:00
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 09:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Başkan Narin” Üstlendikleri Görevin Hakkını Verecek Yönetimimiz var”

Başkan Narin” Üstlendikleri Görevin Hakkını Verecek Yönetimimiz var”
1957 Ünye Spor Kulüp Başkanı Murat Narin yaptığı basın açıklamasında Üç yıldan uzun süredir Ünye’de ikamet ediyorum.Spora önemli ölçüde geçmişim var ben aslında Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf öğretmeni mezunuyum Ama farklı alanda iş yapıyorum “
Ünye Karadeniz’in en güzel ve incisi olan bir ilçe diyerek açıklamasına başlayan Başkan Narin” Doğa harikası bir ilçemiz. Limanı var. Keza tarımı var. Turizmi var. Bu ilçenin en büyük markası da Ünye 1957 Spor. Bu görevin bana başkanlık olarak layık olması ve bu zorlu görevde bulunmamız bizim için bir şereftir. Çünkü Ünye Karadeniz’in ilçesi. Ünye’nin de markası Ünye 1957 Spor’dur. Biz bu görevde olmaktan ben ve yönetim kurulum olarak şeref duyuyoruz ve bu göreve layık olmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. 
Biz 02 Eylül itibariyle biten kongre üzerine görevi devralmış durumdayız. 02 Eylül öncesi belli bir süreç vardı. Bu süreçte ne yazık ki çok büyük bir marka olan Ünye 1957 Spor’un kayyuma gidip gitmemesi arasındaki durumu bizi derinden üzmüştür. Bu derinden üzüntüyle ve Ünye’yi sevdiğimizden dolayı kendimizi de bir Ünyeli, olarak görerek ne yapabiliriz. Bu markaya yakışmayan bu durumu nasıl kurtarabiliriz diye düşünerek ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bu zorlu göreve talip olduk. Kongre üyelerimizin de tasvibi üzerine bu zorlu göreve seçildik. Çok güzel bir yönetim kurulumuz var. Hepsi de Ünye şehrinde çok güzel görevleri olan, çok başarılı olan, kendi sektörlerinde önemli yerlerde bulunan insanlar. Bu arkadaşlarımızın kendi başarılarıyla beraber şimdi Ünye 1957 Spor’un başarısı için ne yapacağımızı beraber göreceğiz. 
Yönetim kurulu olarak planlamalarımızı yaptık diyen Başkan Narin” Önce kulübün mevcut durumuna ne yapılabilir, şuanda mevcut durumu nedir bunun çalışmasını yaptık. Devraldığımızda kulübün azami borç kısımlarını, daha önce olan kısımlarını, eski kulüp başkanımızın döneminden kalan borçlarını kendisi de feragat ederek bizde diğer dönemlerden kalan borçları ödeyerek şuan kulübü borçsuz hale getirdik. Yönetim kurulumuzla yaptığımız planlamalar uzun soluklu yani Ünye’nin markası olan Ünye 1957 Spor’un uzun soluklu bir şekilde hak ettiği yere, göreceği değere nasıl elde edebileceğinin planlamasını biz istişareler halinde konuşarak, planlamaları uzun soluklu emin adımlarla olacak şekilde adım adım yaparak gelmeye çalışıyoruz. 
Bu sene bizim aldığımız dönemde ilk başta Ünye’nin öz değerlerine dönmek istedik. Çünkü yıllarca bu ilçe kendi değerlerinin kıymetini bilmemiş, kendi değerlerine sahip çıkmamış, küskün ve hak ettiği yerde hak ettiği özveriyi almamış insanlar var. Keza bunlar antrenör ekibi, keza bunlar futbolcular, daha önce bu takımda görev yapmış, Ünye’nin çocukları ve evlatlarından oluşan temelini onlardan oluşturacağımız bir takım elde etmeye çalıştık. 
02 Eylül’de biz görevi aldık ama bu çalışmaya ondan önce başladık. Çünkü bizim kaybedecek bir zamanımız yoktu. Yani kulübü acilen toparlanması için elimizden gelen özveriyi ve çalışmayı biz 45 günlük çalışma halinde devam ediyoruz. Taramalarımızı yaptık. 
Hoca kadrolarıyla görüştük. Görevi geç aldığımızdan dolayı Ünyeli değerli hocalarımızın birçoğu belli takımlarla anlaşmıştı. Bunun geri dönüşü de olmuyordu. Bizde bölgeyi bilen bölgede iyi işler yapmış tecrübeli, futbolcu havzası olan Orhan hoca ile anlaştık. 
Orhan hoca altyapıya önem veren elindeki vereceğimiz aşçı gibi diyelim malzemeyle yemek yapabilen, gençliğe önem veren, geleceği düşünen bir hocamız. Mevcut durumda anlaşacağımız en iyi hocamız Orhan hocaydı. Kendisi de sağ olsun bu zorlu görevi bu zorlu dönemde ve süreçte taşın altına o da elini koydu. 
Türkiye Cumhuriyetin yüzüncü yılında 100 il anekdotuyla il olmaya aday olan en büyük Ünye ilçesi bizim için kıymetli ve güzide ilçenin en önemli markası, kuruluşu ve stksı Ünye 1957 Spor’dur. Bununla beraber biz Ünye halkıyla belediye başkanımızla, kaymakamımızla hepimiz Ünye 1957 Spor’un etrafında bütünleşmemiz lazım. Bunun il olma yolunda en önemli etkeni budur. Çünkü Ünye 1957 Spor söz konusu olduğunda ben sen olmamalı. Küskünlükler ve dargınlıklar var. Biz bununla ilgili yönetimimizle küskünlükleri ve dargınlıkları ortadan kaldırarak bütün ilçeyi Ünye 1957 Spor etrafında bütünleştirerek tek bir gönül ve paydada birleştirmeye çalışacağız. Bununla ilgili de bütün Ünye halkından hepsinden desteğini esirgememesini istiyoruz. Biz kuracağımız bir birliktelikle daha güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. 
Ünye 1957 Spor ile biz ilk etapta bu yıl elimizdeki mevcut durumun da farkına vararak çünkü bizim ligimiz çok zorlu. Ligimizdeki bütün takımlar ciddi paralar harcadı. Ciddi hazırlıklar yaptı. Biz on günlük bir hazırlık dönemindeyiz. Allah’tan ligler on beş gün uzatıldı ki biraz daha çalışma fırsatımız oldu. Biz bu yıl kendimizi bilerek, gücümüzün farkına vararak mütevazı ve gelecek yılın da temellerini oluşturacak bir takımı oluşturduk. Eksikliklerimiz var bununla ilgili takviyelerde yapılacak. Daha önce yapılan takviyelerimiz de var. 
Bizim kulübün her sene bir sloganı olacak. Bu sene bizim sloganımız Memleket Meselesi. Bu slogan etrafında birleşiyoruz. Biz bu yolda çıktı. Memleket meselesi Ünye’nin kendi meselesi. Bu sloganla hep birlikte Ünye 1957 Spor etrafında birleşeceğiz. Uzun soluklu hedefler koyduk. Bu seneyi atlattıktan sonra seneye ve sonraki seneye daha başarılı bir ekibi oluşturacak altyapıyı oluşturup, temel ekibi oluşturup seneye düzgün ve daha verimli takviyeler yaparak Ünye 1957 Spor’u hak ettiği yerlere getirip hak ettiği değerleri göstereceğiz.
Biz daha önceki kulüp başkanlarının emeğine teşekkür ederiz. Hepsinin destek ve tecrübelerine ihtiyacımız var. Onların hepsini ziyaret edeceğiz. Biz kimseyi ayrım yapmaksızın bütün herkesin kapılarını bize açmasını istiyoruz. 
Ünye 1957 Sporun en önemli etkeni STK’lar ve belediyemizin vermiş olduğu katkılardır. Bunun dışında halkımızın kendi istediği ve talebi üzerine yapmış olduğu bağışlar var. Bununla ilgili kesinlikle şeffaflık öne alınarak Ünye 1957 Spora şuan mevcut yönetimi dışından hiç kimseye bağış veya Ünye 1957 Sporun resmi hesapları dışında kimseye bağış verilmemesini öneriyorum bu konuda dikkat etmelerini istiyorum. Çünkü kendilerinden ödün verip bu bağışları yaparken doğru yere gittiklerinden emin olmaları lazım. Bununla ilgili bizim kendi banka hesaplarımız var. Biz yönetim kurulu olarak da gelen gelir gider tablolarımızı açıklayacağız. Bizim için en önemli olan kısım Ünye halkının kendinden ödün vererek bu takıma vermiş olduğu değeri nerelere gittiğini ne yapıldığını birebir görmesini sağlayacağız diye “konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.