SON DAKİKA
Hava Durumu

ALTINORDU BELEDİYESİNDE DURMAK YOK DESTEĞE DEVAM

ALTINORDU’DAN SON 3️ YILDA SPORA VE SPORCULARA 3️ MİLYON TL DESTEK

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2023 18:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2023 18:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
ALTINORDU BELEDİYESİNDE DURMAK YOK DESTEĞE DEVAM

ALTINORDU BELEDİYESİNDE DURMAK YOK DESTEĞE DEVAM

Her koşulda hemşehrileri ile dayanışma içerisinde olan Altınordu Belediyesi Pandemi dönemi başta olmak üzere bugüne kadar etap etap 55 Milyon TL tutarlı tamamlayıcı sosyal destek paketini toplumun çeşitli kesimleri ile buluşturdu. Altınordu Belediyesinin destek verdiği kesimler içerisinde spor camiası da önemli bir yer tuttu.

Başkan Aşkın Tören son üç yılda spora ve amatör spor kulüplerine 3 Milyon TL'yi aşkın ayni ve nakdi destekte bulundu.

Başkan Tören, Ordu Kültür ve Sanat merkezinde düzenlenen programda tamamlayıcı sosyal destek paketleri kapsamında daha önce spor camiasına ve amatör hakemlere verilen desteklere ek olarak yeni bir destek paketi daha açıkladı.

Açıklanan son paket ile Altınordu Belediyesi bugüne kadar verdiği katkılara ilave olarak Altınordu’da faaliyet gösteren faal amatör spor kulüplerinin her birine 10 Bin TL daha nakdi destekte bulundu.

Başkan Tören “biz kardeşliğin, mücadele ruhunun ifadesi olan spora ve gençliğe çok önem veriyoruz. Biz, gençlerle birlikte geleceğin Ordu’sunu ve Altınordu’sunu inşa etmek istiyoruz.

Spor kenti Altınordu mottosuyla fedakarlığın ve adanmışlığın timsali olan faal Amatör Spor Kulüplerimize yönelik yeni bir destek paketimizi daha devreye aldık. Daha önce amatör spor kulüplerimize ve hakemlerimize verdiğimiz desteklere ek olarak şimdi de Altınordu’muzda faaliyet gösteren faal amatör spor kulüplerimizin her birine 10 Bin TL’lik bir destekte daha bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

“Spor kenti Altınordu Ruhu’nu hep birlikte yakalayacağız” diyen Başkan Tören “Hem spor kompleksleri oluşturmak hem de halihazırda spor faaliyetlerini sürdürenlere ayni ve nakdi yardımlar dahil olmak üzere her türlü desteği vermeyi bir vazife olarak görüyoruz. Orduyu spor kenti haline getireceğiz. Biz, “Sporcu fabrikası ordu” mottosuyla bölgesinde olimpiyatlara en fazla sporcu gönderen şehir olmak istiyoruz.

Çocuklarımızın geleceğe iyi hazırlandığı bir şehir için spor noktasında da kararlılığımızı sürdürüyoruz.  Göreve geldiğimiz günden itibaren, ihale ve yapım süreçleri devam eden projelerimizle, spora ve şehrimize kazandıracağımız hizmetlerimizden; 100. Yıl Spor Kompleksi, Geleneksel Sporlar Merkezi (Atlıspor ve Etnospor) ile Semt Sahaları (10 adet) Projeleri ile toplamda 252 Milyon TL’yi bulan bir yatırımla şehrimizin spor altyapısını güçlendirmiş, gençlerimize alternatif farklı branşlarda yaşam boyu spor ilkesine uygun spor altyapıları oluşturmuş olacağız.

Spor kenti Altınordu Ruhu’nu hep birlikte yakalayacağız. Yatırımlarımız ve desteklerimiz Ordu’muz, Altınordu’muz için, spor dünyası için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Amatör Spor kulüplerinin yöneticileri ve genç sporcular da Başkan Aşkın Tören’in desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini ve bu desteğin kendilerini daha çok motive ettiğini ifade ederek Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Ordu Kültür ve Sanat merkezinde düzenlenen programa Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Metin Kır, Kulüp yöneticileri, çok sayıda sporcu ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.