SON DAKİKA
Hava Durumu

YÜCESAN’DAN, DP ÇATISI ALTINDA ADAY OLMA DAVETİ!

Demokrat Parti (DP) Ordu İl Başkanı Selçuk Yücesan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde Ordulu hemşehrilerini Demokrat Parti çatısı altında siyaset yapmaya, Demokrat Parti amblemi altında aday olmaya davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.06.2023 15:07
Haber Güncellenme Tarihi: 22.06.2023 15:07
Kaynak: IGF
YÜCESAN’DAN, DP ÇATISI ALTINDA ADAY OLMA DAVETİ!

YÜCESAN’DAN, DP ÇATISI ALTINDA ADAY OLMA DAVETİ!

Demokrat Parti (DP) Ordu İl Başkanı Selçuk Yücesan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde Ordulu hemşehrilerini Demokrat Parti çatısı altında siyaset yapmaya, Demokrat Parti amblemi altında aday olmaya davet etti.

“Yerel yönetimlerde Ordu’yu hak ettiği yere kavuşturmak üzere bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapmaya davet ediyorum” diyerek Ordulu hemşehrilerini 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde Demokrat Parti amblemi altında aday olmaya davet çağrısında bulunan DP Ordu İl Başkanı Selçuk Yücesan, “Yeter söz milletindir diyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BAŞIMIZA TAÇ EDİYORUZ”

DP Ordu İl Başkanı Yücesan, “20 Haziran 2023 Salı günü Demokrat Parti Genel Merkezimizde Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal, Genel Başkan Yarımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt, İzmir Milletvekillerimiz Salih Uzun ve Haydar Altıntaş ile birlikte Genel Başkanlık divan üyelerimizle il başkanları olarak toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda 14 ve 28 Mayıs’ta milletimizin iradesiyle gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimlerini enine boyuna ayrıntılı bir şekilde değerlendirdik. Millet ittifakı çerçevesi içerisinde, millet ittifakı anlayışıyla, millet ittifakı amaçlarına yönelik olarak sahada aktif olarak gayret ettiğimiz, sahada millet ittifakının amaçları doğrultusunda seçimi kazanmak üzere Demokrat Partili teşkilatlar olarak, genel merkezimizle birlikte üzerimize düşen her türlü görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştığımız millet ittifakının seçim esnasında ki süreçleriyle ilgili de ayrıntılı istişarelerde bulunma fırsatını elde etmiş olduk. Milletimizin ortaya koyduğu iradeyi kabulleniyor, başımıza da taç ettiğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

YÜCESAN’DAN ÇAĞRI!

“Daha demokrat, eşitlikli şartlarda seçimlerin yaşanacağı hayalini kurmaya da devam edeceğimizi, bunu gerçekleştirmek için Demokrat Parti olarak her türlü gayreti sarf edeceğimizi de şimdiden ilan etmemizde bir sakınca görmüyoruz.” Diyen Başkan Yücesan, “Yine toplantıda yaptığımız istişareler neticesinde önümüzdeki 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler seçiminde Demokrat Parti amblemi ve adayları ile Türkiye’nin her seçim çevresinde mahalli idareler seçimine katılma kararımızı da Sayın Genel Başkanımız Gültekin Uysal liderliğinde yeniden bir arzuyla, yenilenmiş, dersler çıkartmış bir siyasi anlayış ve 77 yılın getirmiş olduğu siyasi birikimimiz ve oradan edindiğimiz dava şuuru çerçevesinde seçimlere hazırlık kararını da almış bulunuyoruz. Bu vesileyle Demokrat Parti Ordu İl Başkanlığı olarak Ordulu hemşehrilerime bir çağrıda bulunmak istiyorum” diyerek çağrıda bulundu.

“ADAY OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Yücesan, “Sevgili hemşehrilerim; Ordu’yu, yerel seçimlerde yerel yönetimler anlamında hak ettiği hizmete kavuşturmayı hedefleyen bu hizmetlerle buluşturmak için enerjisi olan irade koymak isteyen hangi siyasal görüşe sosyolojik yapıya, hangi dine, hangi inanca, hangi mezhebe ait olduğundan bağımsız bir biçimde bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, anayasanın değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek ilk 3 maddesine, Türk Bayrağıyla ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile sorunu olmayan devletine sadakatle bağlı olan hizmet aşkıyla bir siyasi zemin ve siyasi çatı arayışında bulunan tüm hemşehrilerimizi gerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gerek 19 ilçe belediye başkanlığı için ve gerekse ilçe belediye meclis üyesi adaylığı için siyaset yapmaya, aktif siyasette bulunmaya, aday olmaya adaylıklarını açıklamaya davet etmeyi uygun buluyoruz. Bu kararımızı da genel merkezimiz, Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt’unda tensipleriyle sizlere duyurmaktan onur duyuyorum. Yeter söz milletindir diyoruz ve Ordulu hemşehrilerimizi mahalli idareler seçiminde Demokrat Parti çatısı altında siyaset yapmaya, Demokrat Parti amblemi altında aday olmaya yerel yönetimlerde Ordu’yu hak ettiği yere kavuşturmak üzere bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.