SON DAKİKA
Hava Durumu

“Ünye’ye İhtisas Küçük Sanayi Sitesi istiyoruz”

Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, kendilerini ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer’e Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin Ünye’nin çok ciddi bir yarası olduğunu hatırlatarak, “Bizim iyi bir

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2024 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2024 15:29
Kaynak: IGF
“Ünye’ye İhtisas Küçük Sanayi Sitesi istiyoruz”

Özer, “Esnafımız, zanaatkarımız bizim için çok kıymetli. Bizde sizlerin koşullarını iyileştirmek için hükümet olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.” sözü verdi. 

Milli Eğitim eski Bakanı, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Ünye’de bir dizi ziyaretler ve incelemeler yaptı. 

Mahmut Özer’e ziyaretlerinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ordu İl Başkanı Selman Altaş, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, AK Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve partililer eşlik etti. 

Bu kapsamda Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Milletvekili Özer, Kooperatif Başkanı Ümit Özkan’dan gelen İhtisas Küçük Sanayi Sitesi talebine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, hükümetin esnafa ciddi destekleri olduğunu hatırlatarak, “Biz daha çok esnafa kredi veren bir kuruluş olarak son 10 yıldır çok çok memnunuz hükümetten. Özelikle son 3 yıl, pandemi sürecinde esnafımıza çok ciddi imkanlar tanındı.” diyerek destekler için teşekkür etti. 

-“Ünye’nin iyi bir İhtisas Küçük Sanayi Sitesi’ne ihtiyacımız var” -

Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nin Ünye’nin çok ciddi bir yarası olduğunu vurgulayan Ümit Özkan, “Bizim iyi bir İhtisas Küçük Sanayi Sitesi’ne - ki herkesin ayrı ayrı bölümlerinin olduğu - bir ihtisas sanayimize ihtiyaç var.” diyerek bu konuda destek istedi.

-“O sorunun çözümü ile ilgili bir sürece giriyoruz” -

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçenin önemli meselelerinden birinin, acilen çözüm gerektiren, bekleyen Ünye Küçük Sanayi Sitesi meselesi olduğunu vurgulayarak, şu açıklamayı yaptı:

“Bakanımızın Mesleki Eğitime verdiği önemden dolayı Ünye Küçük Sanayi Sitesi’ne bir okul olarak bakıldığında çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini biliyoruz.  Ünye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili 1/100 binlik hadisesi vardı. Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ve ilgili Genel Müdürümüzü arayıp önümüzdeki salı günü olarak hem 1/100 binlik ile alakalı, hem Büyükşehir Belediyemizin ilgili Daire Başkanı ve bizler toplantı yaparak o sorunun çözümü ile ilgili bir sürece giriyoruz. Sayın Bakanımızın destekleri ile Ünye’nin önemli beklentisi olan Ünye Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili salı günü Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’nde toplantı yapacağız. Toplantı sonrası dönerek inşallah müjdesini vereceğiz. 1/100 binliği çözdüğümüzde gerisi kendiliğinden Ümit Özkan Beyin bahsettiği üzere sürdürülebilir hale gelecek. Sayın Bakanımızın da süreçte ilgili konu ile alakalı hem randevu alınması, hem de konunun bir an önce hayata geçmesi için talep noktasında üst perdeden talebini ileterek bizlerin bu konuyu Bakanlık ve Genel Müdürlük düzeyinde görüşülmesine vesile olmuştur.”

Milli Eğitim eski Bakanı, TBMM Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, esnaf ve zanaatkarların kendileri için kıymetli olduğunu, koşulların iyileştirilmesi için hükümet olarak her türlü desteği vereceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Son zamanlarda Ünye’ye çok önemli yatırımlar oldu. Serbest Bölge’den, Ünye Akkuş Niksar Karayolu’na, OSB’den diğer yatırımlara kadar. Kıymetli Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Belediyecilik hizmeti, sosyal belediyecilik anlamında, kültür sanat anlamında hem yatırımları yapma, hem de insanların yaşamlarını kolaylaştırma anlamında çok önemli hizmetleri oluyor.  Esnafımız, zanaatkarımız bizim için çok kıymetli. Gerçekten bu toplumun geçmişten ahilik kültürü ile o ahlaki mayalanması ile ilgili en önemli kurumların başında esnaf ve sanatkarımız geliyor. Bizde sizlerin koşullarını iyileştirmek için hükümet olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.”

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.