SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Saadet Partisi Yönetiminden Ziyaret

Ünye Saadet Partisi Yönetimi TMO Ordu Başmüdürlüğü Ünye Alım Merkezi Koordinatörü( Müdür) Hasan BOLAT'ı 4 kişilik Yönetim Kurulu üyeleri ile ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2022 16:04
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2022 16:04
Kaynak: Sabah
Ünye Saadet Partisi Yönetiminden Ziyaret

Ünye Saadet Partisi Yönetimi Ziyaret İle İlgibi Basın açıklaması Yaptı;

    TMO Ordu Başmüdürlüğü Ünye Alım Merkezi Koordinatörü( Müdür) sayın Hasan BOLAT'ı 4 kişilik Yönetim Kurulu üyemizle makamında ziyaret ettik.

    Ziyaretimizin vesilesi ile sayın Hasan BOLAT'ı yakinen tanıma fırsatı bulduk. Ziyaretimizin temelini teşkil eden fındık ve fındık üreticilerinin sorun ve taleplerini kendisine ilettik. Fındık üreticilerinin Ünye'deki alım merkezi ile alakalı eksik kapasitede depolama yapıldığını bu sebeple üreticilerin mağdur edildiğini kendisine soru olarak yönelttik, cevaben diğer çalışmayan 3 adet deponunda bu hafta içerisinde faaliyete geçeceğini ve günlük 70 kişilik olan randevu sayısının ve 100 tonluk alım kapasitesinin bu vesile ile yükseltileceğini bizlere aktardı. İkinci olarak  fındık alımı için son bir tarih belirtilip belirtilmedigini kendisine sorduğumuzda son kamyon fındığını ofisimize bırakana kadar alımların süreceğini ifade etti. Daha sonra bu seneki fındık randımanı ile ilgili kendisinden özet bir bilgi aldık bizler de kendisine fındık fiyatının üreticinin emeğinin tam manasıyla karşılanabilmesi için olması gereken fiyat düzeyinin sebepleri ile açıklamasını yaptık yine kendisinden dönüm başı alınan fındık kotası hakkında bilgi alıp bunun neticesinde ilçemizin fındık üretiminde önemli bir paya sahip olması hasebiyle yeni bir alım kotası sistemi getirilmesi hususunda fikir alışverişinde bulunduk.

    Fındık alım işlemlerini yerinde görmek maksadıyla ekibimizle birlikte kantar başında toplanan fındık üreticilerinin taleplerini ve sorunlarını yüz yüze görüştük. Bu görüşme neticesinde fındık üreticileri bu seneki randımanın diğer senelere nazaran daha düşük çıkması sebebiyle bizlere şikayetlerini ilettiler. Bu hususun araştırılması için gerekli yerlerle görüşüleceğini vatandaşlarımıza ilettik.

              Özgür ŞAHİN
              Saadet Partisi
              Ünye İlçe Başkanı

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.