SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Limanı’nı Karadeniz’in En Aktif Limanı Haline Getireceğiz

Moda Tv de her Salı akşamı yayınlan Oktay Fidan İle Bölgenin Nabzı “Başkanla Gündem” Programının bu haftaki konuğu İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2022 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2022 12:17
Kaynak: Sabah
Ünye Limanı’nı Karadeniz’in En Aktif Limanı Haline Getireceğiz

 

Moda Tv de her Salı akşamı yayınlan Oktay Fidan İle Bölgenin Nabzı “Başkanla Gündem” Programının bu haftaki konuğu İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk oldu.

Oktay Fidan’ın sorularını yanıtlayan Başkan Şentürk, Türkiye ve Ordu gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Program Sunucu Oktay Fidan’ın, “Son günlerde 6 tane partini bir araya gelerek ülkeyi yönetme adına kendi aralarında bazı plan ve projeler hazırlayarak maddelerini sıraladılar. Sokaktaki insanlar da şunu söylüyor. Ya artık bir araya elin ülkenin refahı için çalışın mesajı veriyor. Siz de sahadasınız bu konu ile ilgili düşünceleriniz nedir? sorusuna İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, şöyle cevap verdi:

Şentürk,“Altı partinin bir araya gelerek Türkiye’nin meselelerine çözüm üretmek adına buluşmalar çok kıymetli. Demokrasi adına kıymetli, hak ve özgürlüklerimiz adına kıymetli. Ülkemizin refahı adına çok kıymetli. Halkımızda şöyle bir tereddüt var idi. Yıllara hep şu konuşuldu. Biz ak partiye oy vermeyelim de kime verelim. Buraya gelene kadar haliyle çok devasa basın yayın, sosyal medya gücünü elinde bulunduran iktidar, bu gücü kendi lehine kullandı. Kendi iktidarının devamlılığını sağlayabilmek adına algı oluşturdu. Buna ben şöyle diyorum; Türkiye’deki gerçekler halkın bildiğinin arasına bir perde çekerek halkın bilmemesi gerekenlerin önünü kapattı. Hep iyi filimler seyrettirdiler. Ak Parti 20 yıldan beri bu ülkeyi yönetiyor. 20 yıldan beri de seçmeni ikna ederek güç oluşturdu ve sürekli aralıksız seçmenin güveninin kazanarak iktidarını sürdürdü. Bu süreç içerisinde çok şey yaşadı Türkiye…”dedi.

Ünye Limanını Karadeniz’i Biz Daha Etkin Ve İşlevsel Hale Getireceğiz”

Program Sunucu Oktay Fidan, “Ünye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi Ünye limanının şu anki pozisyonu belli siz yarın iktidar olduğunuz zaman Ünye limanı kafanızda konteynır limanı olarak mı yoksa Ro-Ro seferlerinin yapıldığı bir liman mı yoksa bu haliyle buraya yeter diyebileceğiniz bir pozisyonda mı olacak diye sordu?

İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Ünye limanının bu haliyle buraya yeter dememiz mümkün değil. Çağın gereği ihtiyacı olan hizmeti net yapacağız.  Karadeniz’i biz daha etkin ve işlevsel hale getireceğiz. Gerekirse İstanbul’dan yükünü alan gemimiz Artvin’e varacak. Karayolu ağırlığını deniz yoluyla demir yoluyla olduğu gibi planlarımızın ulaşım noktasında da planlarımız var. Biliyorsunuz ki karayolu taşımacılığı maliye açısından ekonomik olarak ağır. Çünkü biz enerjiyi dışarıdan mazottu yakıtı dışarıdan ithal ediyoruz. Bunun maliyetleri de çok büyük.” Dedi.

Ünye’nin bir diğer şansızlık olayı da şu; Ünye hemşericiliğini kullanıp ta Ordu ile Ünye arasında çatışmayı önceleyip o çatışmadan nemalan bir yapı var. En büyük sıkıntı bu. Ben ordu da şunu diyorum. Ordu, Ünye ,Altınordu, Akkuş, Fatsa, Korgan, Mesudiye yok , 19 ilçe var…nüfus yoğunluğuna göre ve hizmet önceliğine göre biz orduda planlamayı bir bütün üzerinden yapmamız lazım. Biz bu ayrımlardan dolayı çok çektik. Biz bunu ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

HABER:ALEV YILMAZ

 

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.