SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye de Önemli Hizmetlere İmza Atan Kaymakam Güney Teşekkürler

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney dediğini yaptı, Ünyelilerin gönlünde yerin alarak Ünye de ve bölgede adından övgü ile bahsettirmeyi başardı. Teşekkürler Kaymakam Güney.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2023 21:07
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2023 21:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye de Önemli Hizmetlere İmza Atan Kaymakam Güney Teşekkürler

Ünye de Önemli Hizmetlere İmza Atan Kaymakam Güney Teşekkürler

Sinop Boyabat Kaymakamlığından 01 12 2016 tarihinde Ünye kaymakamlığına atanarak 30 12 2016 tarihinde başladığı ulvi görevini 5,5 yıl süreyle başarıyla tamamlayıp, 30. 07,2021 tarihinde Aydın’ın Söke ilçesi kaymakamlığına atanan Ümit Hüseyin Güney’in Ünye de göreve başladığı esnada İhlâs Haber ajansı muhabirine verdiği demeçte ”Ünye sadece Ordu'da değil, Karadeniz'de değil, Türkiye'de ağırlığı olan, ismi olan bir ilçedir. Ben de Allah'ın izni ile Ünye'nin ismine yakışır bir kaymakamlık yapacağım. Ünye'nin ismini taçlandıracak ve Ünyelinin göğsünü gere gere bizim kaymakamımız diyebileceği, bizim de onlara bunu dedirtebileceğimiz bir görev anlayışı içerisinde olacağız.

Bunları hep birlikte yapacağız" deyip Ünye de Ünyelilerin ve Ünye de yaşamayı tercih eden insanların huzurlu ve güvenli geleceği için sonsuz önem arz ettikleri halde Ünye ilçe kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e kadar sadece sözde ve vaatlerde kalıp bir türlü yapılamayan Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nin hayata geçirilmesi için yaptığı çalışmalar esnasında gittiği Göbü Köyü mahallesinde arazi sahiplerinden birinin otomatik tüfekle tehdit ederek ölümle burun buruna geldiğinde basın danışmanı olmasa Allah muhafaza bugün düşünmek dahi istemediğimiz olumsuzluğa muhatap olabilirdi ancak geri adım atmayıp bugün itibariyle asgari 30 yaşında olması gereken Ünye Organize Sanayi Bölgesinin temelini atıp inşaatını başlattı. Şu an itibariyle Ünye organize sanayi bölgesinde kurulum çalışmaları süren dört fabrikadan biri olan NBS Yapı, Gümüşhane Şiranlı yarım asırdır Ünye de ikamet eden Kulaksız ailesine ait parke taşı fabrikası üretime başladı. Kırk yılı aşkın süredir ha bugün ha yarın yapılacak diye beklenen Ünye organize Sanayi Bölgesinde işe başlanmış olması Ünye ve Ünyeliler adına memnuniyet verisi önemli gelişmedir. En büyük emek sahibi başta Ünye eski kaymakamı Ümit Hüseyin Güne olmak üzere emeği geçenlere Ünyeliler adına teşekkür ediyoruz

Ve Ünye İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesinin temelini eski havaalanına atıldı ve su basmanı seviyesine geldi. Ünye kaymakamlık lojmanını yanındaki arsa ile takas edip büyüterek yeniledi. Bütün bu kalıcı eserlerin yanında Ünye Orman İşletme müdürlüğü hizmet binasını yaptırdığı proje ile Ünye Çınarsuyu mevkiine taşıyarak, yerine ise şehir içinde ve ayakaltında kalan Ünye ilçe Emniyet Müdürlüğü binasını buraya taşıyıp daha da modernleştirecekti. Bu proje ne oldu nasıl oldu ise askıya alındı. Ama Ünye Orman İşletme Müdürlüğü hizmet binasının yenilenmesine eski yerinde başlandı ve bitirilmek üzere çalışmalar devam eder iken, Ünye ye gelip göreve başladığında Ünye ye ve Ünyelilere yakıştıramadığını söylediği Ünye kaymakamlığında eksik olduğunu gözlemlediği yaşlılar, hastalar ve engelliler için kaymakamlıkta hizmetleri takip etmelerinde hizmet alacak insanların hayatını kolaylaştırmak adına olmayan asansörleri kurdurdu, ayrıca iki kişinin yan yana güçlükle çıkabildiği merdivenleri genişletti, neticede inşaatına başladığı halde Aydın’ın Söke ilçesi kaymakamlığına tayin olması sebebiyle yarım kalan kaymakamlık makamının binanın birinci katından üçüncü katına çıkarılması işlemi kaymakam Ayhan Işık tarafından gerçekleştirilerek, kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in başlayıp da tayin olması üzerine yarım kalan hizmetleri tek tek hayata geçirilmeye başlandı.

Ünye de görev yapmış meslektaşlarına oranla 5.5 yıl süreyle görevde kaldığı Ünye de göreve başladığı günlerde İhlas haber ajansına verdiği demecinde ”Ünye sadece Ordu'da değil, Karadeniz'de değil, Türkiye'de ağırlığı olan, ismi olan bir ilçedir. Ben de Allah'ın izni ile Ünye'nin ismine yakışır bir kaymakamlık yapacağım. Ünye'nin ismini taçlandıracak ve Ünyelinin göğsünü gere gere bizim kaymakamımız diyebileceği, bizim de onlara bunu dedirtebileceğimiz bir görev anlayışı içerisinde olacağız. Bunları hep birlikte yapacağız demişti.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney dediğini yaptı, Ünyelilerin gönlünde yerin alarak Ünye de ve bölgede adından övgü ile bahsettirmeyi başardı. Teşekkürler Kaymakam Güney.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.