SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye’de Afet İşleri Müdürlüğü kuruluyor

Ünye Belediyesi Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı’nda Ünye Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kurulması kararı alındı.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 19:05
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2023 19:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://52haber.net/
Ünye’de Afet İşleri Müdürlüğü kuruluyor

Ünye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ünye Belediye Başkanı’nın ilçe dışında olması dolayısıyla Meclis Başkanvekili Deniz Benli başkanlığında Ünye Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında görüşülen maddelerden bir tanesi imarla ilgili olurken, imarla ilgili görüşülen madde oy birliği ile kabul edildi. 

Ünye Belediye Meclis Başkanvekili Deniz Benli yaptığı açılış konuşmasında, “Mayıs ayı olağan Meclis Toplantımızda aldığımız kararların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Başkanımız Valilik’te toplantıda olduğu için toplantımıza katılamadılar.” dedi. 

Ünye Belediyesi Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı’nda Ünye Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kurulması kararı alındı.

Konuyla ilgili Meclis Başkanvekili Deniz Benli,” Geçtiğimiz aylarda İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü kurmuştuk. En son yaşadığımız Deprem felaketi sonrası belediyelerin Afet İşleri Müdürlüğü kurması gerekiyor.” dedi. 

İmardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel madde ile söz alarak, “Ordu İl Afet Müdürlüğü tarafından Ünye’de depremden önce bir tatbikatı yapıldı. İl Afet Müdürlüğü kapsamında bir afet durumunda nerde konuşlanılacak, gerekli alet ve ekipmanlar nerede olacak bununla ilgili çalışmalar yapılacak.” dedi. 

Ayrıca Afet İşleri Müdürlüğü’ne İl Afet Müdürlüğü tarafından atamaların yapılacağı ve müdürlük tarafından ilçede olası bir alet durumunda alınması gereken önlemler, yapılması gereken çalışmalar, toplanma yerleri, gerekli alet ve ekipmanların nerede bulundurulacağı, kamuoyunun bilgilenip, bilinçlendirilmesi ile ilgili bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yürütecek

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.