SON DAKİKA
Hava Durumu

Ünye Belediye Başkan Adayı Tevrat KORKMAZ,

Ünye’mizin sosyo-ekonomik, psikolojik ve politik anlamda şehircilik anlayışını değiştirmeye aday olduğunu ifade eden KORKMAZ, benden daha vizyonlu, tecrübeli biri olduğunu gördüğümde adaylıktan vazgeçerim dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.01.2024 15:43
Haber Güncellenme Tarihi: 07.01.2024 15:43
Kaynak: IGF
Ünye Belediye Başkan Adayı Tevrat KORKMAZ,

22 Kasım 2023 tarihinde Davutoğlu “Ünye’yi kazanacak tek isim” demişti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prf.Dr.Ahmet Davutoğlu, Tevrat Korkmaz’la genel merkezde bir araya geldi. Davutoğlu, Ünye adayı için Tevrat Korkmaz’ın uygun olduğunu ifade ederek Ünye’yi kazanacak tek isim olduğunu söyledi.

Yerel Seçim çalışmalarına 02 Ocak 2024 tarihinde başlayan Tevrat KORKMAZ, Ünye basınınından başlayarak Ünye'de Bende varım ve kazanacağım dedi. Ben yıllırdır aldığım eğitim, iş dünyası tecrübem ve liyakatim sayesinde elde ettiğim başarıyı Ünyem için harcamak ve Ünye'yi hak ettiği değeri alması ve Ünye'yi marka şehir yapmak adına Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi İlçe, İl, ve Genel Merkez Yönetimleri ile iştişare ederek bu seçimde Ünye Belediye Başkanı olacağını, Ünye'yi Muhalefet, tüm Stk, kanaat önderleri ve halkla birlikte istişare ederek yöneteceğini ifade etti.

KORKMAZ, Ünye için hiçbir muhalif siyasi parti ayrımı yapmaksızın hep birlikte Ünye'yi kazanmak istediğini beyan etti.

Tevrat Korkmaz kimdir? 

1976 Ordu Ünye’de doğdu. Eğitim yaşamı sırayla Kaledere İlkokulu, İmam Hatip Lisesi ve İktisat F. Maliye mezunu olup. Siyaset bilimi ve kamu yönetimi öğrencisi. Okul hayatı devam ederken, lise sona kadar Ünye ve İstanbul 'da çeşitli özel kurumlarda ve aile şirketlerinde görev aldı.

Vatani görevini tamamlandıktan sonra İstanbul'a yerleşti. Ünye, Ordu ve İstanbul'da Refah Partisi içerisinde Gençlik Teşkilatı ve il ilçe kurullarında aktif görevler aldı.

Refah Partisi kapandıktan sonra sırası ile Fazilet Partisi, Saadet Partisi ve AK Parti de siyasi üyeliği olmadan gönüllü görevler üstlendi.

İş hayatı sırası ile Poli Group Projeler Sorumlusu PLG AS, Ankara ve İstanbul Bölge Müdürlüğü ve Projeler Sorumlusu, TSP Hotek Firmasına Danışmanlık ve Proje Müdürlüğü, Yapıkredi YKS Tesis Yönetim Uzmanlığı, Finansbank Kredi Kolay Şubeleri Güvenlik Proje Yönetmenliği, İcralık Mülklerin Yediemin ve Fiziki Güvenliği, Tesis Yönetimi ve Risk Analizi Birimi ve 2011'den sonra tamamen YDA Şirketler Gurubunda Gayrimenkul İnşaat Yatırım İs Geliştirme. Satış öncesi ve Sonrası Hizmetler ve Finans Uzmanı olarak halen göreve devam etmekte. 

Hakemlik ve antrenörlük alanında da uzun zaman görev aldı.

Ünye, İstanbul ve Ankara'da birçok amatör ve profesyonel spor kulübünde görevler üstlendi.

Bina ve tesis yönetimi, güvenlik ve güvenlik risk analizi hakkında basıma hazır bir kitap bitirdi. Gayrimenkul ve paranın yatırıma dönüşmesi ile alakalı kitap yazıma devam etmekte. 

Aktif yaşantısı boyunca sivil toplum kuruluşları aracılığı ile birçok dernek ve vakıf ve yardım kuruluşlarında gönüllü üyelikler ile destekte bulundu. 

Siyasi ve ekonomi alanlarında danışmanlıkların yanı sıra, seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu ile beraber Gelecek Partisi'nde Ankara kurucusu olarak tekrar aktif siyasete başladı. Bu süreçte 2020 - 2024 yılları arasında Ankara İl Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Çevre Şehircilik ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığında bulunudu.

Gelecek Partisi 28. Dönem Milletvekili aday adayı oldu. Türkiye'de ve Ordu İlinde  2024 yılı Yerel Seçimlerinde Ünye'nin İlk Resmi Ünye Beldiye Başkan Adayı olarak açıklandı..

Evli, Ankara damadı olup, biri kız biri erkek 2 çocuk babası.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.